Чого чекати від курсу цього тижня?
За минулий тиждень курс долара до гривні помітно зріс на всіх сегментах валютного ринку на 0,3−1,1%.
Так, з минулого понеділка офіційний курс долара США, що встановлюється НБУ, зріс з 27,77 до 27,84 грн (+0,3%).
Попит/пропозиція долара на міжбанку, за даними компанії «Укрділінг», за цей самий час зросли з 27,64/27,66 до 27,94/27,96 (+1,1%).
Середні курси купівлі/продажу готівкового долара в банках за тиждень зросли з 27,64/27,86 до 27,82/28,07 (+0,7%/+0,8%). При цьому спред між середнім продажем і середньою купівлею розширився з 0,8% до 0,9% за рахунок більш швидкого зростання курсу продажу в порівнянні з купівлею.
Як зазначає Вадим Іосуб, старший аналітик Альпарі, причина розвороту гривні від зміцнення до зниження — раунд переговорів з МВФ, що завершився невдачею.
«Україна не змогла виконати жодне з взятих на себе зобов’язань. Йдеться і про збережені пільги при оплаті населенням газу, і про відсутність прогресу в боротьбі з корупцією. Новий раунд переговорів може початися не раніше березня, і, відповідно, нові транші кредиту, при найсприятливішому результаті, можуть прийти не раніше літа», — говорить Іосуб.
На початку тижня експерт очікує зростання курсу долара до гривні. Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень поблизу 28,2 грн, а готівковий долар в банках — поблизу 28,0/28,3 грн.
Як зазначає Андрій Гойлов, аналітик RoboForex, НБУ за минулий тиждень купив на міжбанку 110 млн доларів, тому ресурсів на боротьбу з «панічними» настроями цілком вистачить. Показовою буде реакція нерезидентів на завтрашнє розміщення ОВДП.
«Якщо вони візьмуть участь у ньому і не будуть розпродавати ці папери на вторинному ринку, то істотного зниження курсу національної валюти до євро і долара США я не очікую. В іншому випадку повториться ситуація осені минулого року, коли нерезиденти спровокували падіння гривні до мінімумів дворічної давності, — підкреслює Гойлов. — Якщо говорити про валютні надходження в Україну, то аграрії на тлі зростання світових цін на їхню продукцію ще порадують нас своїми успіхами. Гастарбайтери, вважаю, теж переведуть в нашу країну валюти більше, ніж минулого року. За даними НБУ, в непростому 2020 році цей показник зріс на 1,65% по відношенню до 2019 року — до 12,12 млрд доларів США».
За прогнозами аналітика, серйозні проблеми виникнуть ближче до вересня, коли Україна повинна буде погасити понад 2 млрд доларів за зовнішніми боргами. Якщо МВФ не прийде на допомогу, то ми побачимо зниження міжнародних резервів нашої країни і ослаблення гривні.
На поточному тижні за курсом долара США проти гривні Гойлов очікує, що торги пройдуть в діапазоні 27,85−27,98. Єдина європейська валюта до гривні, ймовірно, зміцниться до позначки 33,95.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною