0 800 307 555
0 800 307 555

Житлові держпрограми: хто і на яких умовах може претендувати


Житлові держпрограми: хто і на яких умовах може претендувати

Купівля власного житла для більшості українців є непідйомною тратою. Квартирний облік, на якому зараз, за даними Держстату, перебуває більш як 657 тисяч людей, теж не дає жодних гарантій на отримання житла.

Як варіант, є державні житлові програми, які діють для певних категорій українців. Які програми працюють, хто має право і на яких умовах скористатися ними, розповідає «Слово і діло».

Від 2018 року працює програма «Доступне житло». Скористатися нею можуть громадяни або сім’ї, які стоять на обліку з поліпшення житлових умов, протягом 3 років не мали у власності житла або мали площею менш як 13,65 квадратних метрів.

У рамках цієї програми держава компенсує частину вартості житла. Для звичайних громадян компенсація становить 30% вартості, для інвалідів війни, учасників війни на Донбасі і переселенців – 50%.

Ще кілька державних програм передбачають надання кредитів на житло. Категорії громадян, які можуть скористатися програмою «Доступне житло», можуть ще отримати пільгові позики на квартиру. Кредитна ставка – 3% річних, термін повернення – до 20 років.

Для молоді діє програма пільгових кредитів за рахунок коштів статутного капіталу «Держмолодьжитло». Скористатися програмою можуть молоді сім’ї або самотні українці до 35 років, громадяни, які стоять на обліку на поліпшення житлових умов. Або ті, у кого у власності житло площею менше 13,65 квадратів. Кредити даються на будівництво або купівлю житла за ставкою 14,1% річних з терміном повернення до 30 років. Сума кредиту становить до 90% вартості житла.

Понад 20 років в Україні працює програма індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім». Вона розрахована на громадян, які живуть або хочуть жити в сільській місцевості, працюють в сільській місцевості, будуть будувати/реконструювати/купувати житло в селі. Кредитна ставка за цією програмою – 3% річних, для багатодітних сімей – 0%. Термін повернення – до 20 років, для молодих сімей – до 30.

Кредити дають на будівництво нового житла до 400 тисяч гривень, на покупку житла – до 300 тисяч, на реконструкцію чи добудову – до 250 тисяч, на спорудження інженерних мереж – до 100 тисяч гривень.


Інфографіка: «Слово і діло»

Іпотека на житло в Україні. Безкоштовний каталог.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Опитування
В Контексті Finance.ua