Особливості договору про припинення права на аліменти (інфографіка) — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Особливості договору про припинення права на аліменти (інфографіка)

Особисті фінанси
584
Однією з форм матеріального утримання дитини, що не досягла повноліття, є аліменти — кошти на утримання дитини, які визначаються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Про це пише Міністерство юстиції.
«Батьки, які не бажають або з інших підстав не мають змоги виконувати обов’язок грошового утримання своїх дітей до їхнього повноліття (наприклад, відсутність стабільного заробітку, постійне місце проживання у іншій країні тощо), можуть врегулювати питання сплати аліментів у спосіб, визначений статтею 190 Сімейного кодексу України, яка передбачає можливість укласти договір про припинення права на аліменти у зв’язку з передачею на користь дитини права власності на нерухоме майно», — пояснюють у Мін’юсті.
Таким нерухомим майном може бути житловий будинок, квартира, земельна ділянка тощо.
Право власності на нерухоме майно за таким договором виникає з моменту державної реєстрації цього права. Його набувачем є дитина або дитина і той з батьків, з яким вона проживає, на праві спільної часткової власності на це майно.
«За наслідками укладення договору той із батьків, з ким проживає дитина, зобов’язується самостійно її утримувати. Втім, варто пам’ятати, що договір позбавляє батька, який його уклав, обов’язку грошового утримання дитини у вигляді сплати аліментів, однак, не звільняє його від обов’язку брати участь у додаткових витратах на дитину», — пояснюють у міністерстві.
Договір укладається з дозволу органу опіки та піклування і підлягає нотаріальному посвідченню. Дитина, яка досягла чотирнадцяти років, бере участь в укладенні договору.
Особливості договору про припинення права на аліменти (інфографіка)

Довідка Finance.ua:

  • Від 1 січня 2021 року розміри аліментів на дітей залишаться без змін. Ці виплати залежать від прожиткового мінімуму, а він від 1 січня також залишиться без змін, позаяк зріс від 1 грудня.
  • Українське законодавство передбачає можливість виплати дітям аліментів від держави.
Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас