0 800 307 555
0 800 307 555

Михайло Федоров: ціни на золото. Буде тільки дорожчати?


Михайло Федоров: ціни на золото. Буде тільки дорожчати?

Ціна на золото торік перевищила психологічно важливу позначку 2 тис. доларів за унцію. Але наразі ціна відкотилася приблизно на 200 доларів. І в зв’язку з цим, багато людей задаються питанням — чи буде надалі зростати ціна на золото? Якщо так, то через які чинники і коли? Спробуємо подумати разом у цій колонці.

Смію припустити, що зростання ціни на золото на світових біржах продовжиться і далі, і протягом трьох років ціна може досягти позначки 2600−2700 доларів за унцію.

Річ у тім, що головною причиною нинішнього зростання ціни на золото зовсім не є те, що ФРС США та інші Центробанки друкують гроші, цей фактор є лише каталізатором зростання. Для порівняння можна згадати період з 2011 по 2019 рік, коли гроші так само друкувалися, але ціна на золото не зростала. Детальніше про динаміку золота в минулому можна подивитися на Youtube

Якщо поглянути на графік динаміки ціни на золото, то можна побачити, що остання хвиля зростання почалася навесні 2019 року, задовго до пандемії.

Причиною цього стало те, що 29 березня 2019 року, за нормативами угоди Базель III, фізичне золото в капіталі банків стало вважатися активом першого рівня, прирівняного до грошей.

Довідка: Базель III — документ Базельського комітету з банківського нагляду, що містить методичні рекомендації в сфері банківського регулювання і затверджений в 2010—2011 рр.

Раніше золото належало до третьої категорії поряд з такими активами як нафта, мідь та інші сировинні активи. А це в свою чергу означало, що в капіталі банків, при так званих стрес-тестах золото враховувалося з дисконтом 50%. Тобто якщо банк мав золота на 1 млн доларів, то воно враховувалося як 500 тисяч доларів.

Для банків такий стан речей робиво золото поганим активом, який було невигідно тримати, оскільки такий актив псував баланс банку.

Але з 29 березня 2019 року цей фактор було усунуто, і з міжнародних банківських нормативів, можна сказати, що золото отримало статус «грошей». І стало враховуватися без всяких дисконтів. З цього моменту золото і стало зростати.

Вищезгаданий фактор є підставою не просто для зростання золота, а є основою для зародження великої хвилі зростання в котируваннях золота. І якщо судити про актив з позиції великих хвиль, то з рівня 1300 доларів, де ціна була навесні 2019 року, тепер ціна повинна піти до рівня 2600−2700 доларів. Саме цей рівень вказує нам поточний великий тренд зростання, який можна побачити на графіку.

У будь-якій великій хвилі є і малі хвилі. Довгострокове зростання, що обчислюється роками, матиме відкати. Зараз, коли ціна на золото відкотилася від своїх максимумів на 200 доларів, ми і бачимо такий відкат.

На прикладному рівні, одним із приводів відкату стала фіксація прибутку тими інвесторами, які вирішили закрити раніше відкриті позиції через досягнення ціною психологічно важливого рівня 2 тис. доларів за унцію.

Так само важливим фактором стало те, що з появою вакцин інвестори почали сподіватися на якнайшвидше відновлення світової економіки, і тому виходили з золота як захисного активу. Плюс в розвинених країнах поки ще не було помічено значного зростання інфляції.

Всі ці фактори не змінюють загальний зростаючий тренд в котируваннях ціни на золото.

Однак на прикладному рівні, для зростання все-таки потрібен привід. І таким приводом, як я вважаю, в майбутньому стане зростання інфляції в розвинених країнах. В першу чергу в США.

А інфляція в країнах Заходу все ж буде наростати, з огляду на те, що фінансова влада світу влила в економіку величезну кількість грошей. Чому ж цього поки що не відбувається? Поки в світі бушує коронакриза, споживча активність людей низька. І хоч грошей і багато, вони багато в чому поки що просто лежать «мертвим вантажем» в нормі накопичень.

Але ніщо не вічне і коронакриза колись закінчиться, а разом з цим і споживча активність людей почне рости. Разом з цим в рух прийдуть і гроші, розганяючи при цьому інфляцію. Золото продовжить зростання.

За моїм припущенням, повноцінна активізація в світовій економіці почнеться з літа. Тому що в теплу і сонячну погоду COVID-19 буде менше поширюватися.

Але в порівнянні з минулим літом, в суспільстві вже буде сильніший колективний імунітет, триватиме вакцинація.

А наступної осені, незважаючи на страх нової хвилі, вірус вже не буде настільки сильним, і не зможе чинити сильного негативного впливу на економіку. Тому зростанню споживчої активності людей вже ніщо не буде заважати, так само як і зростанню інфляції.

Михайло Федоров, аналітик

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Колонка відображає виключно точку зору автора, та може не збігатися з думкою редакції. Публікація колонок здійснються згідно Правил, а Finance.ua виконує лише роль носія. Копіювати ці авторські матеріали можна лише за наявності посилання на автора та Finance.ua.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua