Чи можуть щеплені від COVID-19 заразити інших — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Чи можуть щеплені від COVID-19 заразити інших

Світ
1346
Хто думає, що після щеплення проти коронавірусу може поводитися, як і раніше, той помиляється. Дотримуватися суворих правил доведеться і надалі, щоб не заразити інших. Адже існує ще багато відкритих питань. На деякі з них спробувало відповісти видання Deutsche Welle, пише sud.ua.
Щодня зростає кількість людей, які отримали щеплення від COVID-19. Але багато питань досі залишаються відкритими. Як довго буде діяти захист, який дає вакцина? Наскільки щеплення допомагають скоротити або навіть зупинити поширення вірусу серед населення? Чи можуть вакциновані заразитися і передавати вірус іншим?
Якщо говорити про вакцини виробництва BioNTech/Pfizer і Moderna (поки тільки вони допущені в ЄС), то за наявними сьогодні даними вони забезпечують захист від коронавірусу на рівні до 95%. Це стосується всіх груп населення.
За даними німецького Інституту Роберта Коха (RKI), поки незрозумілим залишається, чи можуть вакциновані передавати коронавірус, і якщо можуть, то наскільки активно. І поки відповіді на це питання немає, люди повинні дотримуватися всіх необхідних заходів захисту від коронавірусу навіть після щеплення, тобто дотримуватися соціальної дистанції і правил гігієни, а також носити маски, кажуть в інституті.
В ідеалі щеплення від коронавірусу захищають від самого факту зараження. Але поки таку дію допущені до використання в ЄС вакцини не довели.
При наявності стерилізуючого імунітету організм знешкоджує вірус ще до того, як він в нього потрапив. Якщо такий імунітет утворюється, люди не можуть передавати вірус іншим, адже не мають його в організмі. Однак досі не ясно, чи здатний організм людини виробити такий імунітет завдяки вакцині на основі матричної рибонуклеїнової кислоти (мРНК), до яких належать препарати BioNTech/Pfizer і Moderna. Поки що вчені говорять, що це «ймовірно» або «можливо».
Зате у випадку з так званим «функціональним імунітетом» ситуація інша. Його вакцини забезпечити точно можуть. Однак цей тип імунітету захищає вакцинованого від самого факту зараження. А це означає, що теоретично принаймні деякі вакциновані можуть заразити інших, не хворіючи при цьому самі. Щоб знати це точно, потрібно дочекатися нових даних досліджень.
Стовідсоткового захисту від хвороби не гарантує жодна вакцина. Втім, щеплення проти деяких хвороб дають дуже близький до цього результат. Наприклад, вакцини проти кору, паротиту та краснухи (КПК) мають рівень ефективності від 93 до 99 відсотків. А сезонні щеплення від грипу демонструють істотно нижчі показники. Позаяк ці вакцини по-новому розробляються щорічно і діють проти різних штамів грипу, рівень їхньої ефективності відрізняється з року в рік.
Інститут Роберта Коха наводить дані для Німеччини. Ефективність вакцини від грипу сезону 2019/2020 оцінюється в 61-73 відсотків, залежно від того, про який штам вірусу йдеться. Зате вакцина проти грипу в сезоні 2017/2018 мала показник ефективності всього 15%.
«Багато хто думає, що вакцина або діє, або ні. Але це не так – між чорним і білим є багато відтінків. Це стосується і щеплень від COVID-19. Хто і коли досягає якого рівня захисту від коронавірусу, точно ще не відомо», – йдеться в повідомленні.
Але точно відомо, що вакцини, які зараз використовуються в ЄС, допомагають уникнути тяжкого перебігу хвороби.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас