Порядок укладення декларації з сімейним лікарем (інфографіка) — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Порядок укладення декларації з сімейним лікарем (інфографіка)

Особисті фінанси
2024
В період пандемії COVID-19 надзвичайно актуальним є питання ефективного лікування та вибору лікаря для надання кваліфікованої первинної медичної допомоги.
Про це пише Мінюст.
Сьогодні кожен має можливість вільного вибору лікаря та лікувального закладу, не прив’язуючись до місця реєстрації проживання. Разом з тим, є можливість попереднього вибору лікаря on-line з наступним самостійним укладенням електронної декларації, або безпосереднім зверненням до закладу первинної медицини та укладенням декларації в письмовій формі.
Надавачам медичних послуг забороняється відмовляти у прийнятті декларації про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу, та веденні пацієнта, зокрема, на підставі наявності у пацієнта хронічного захворювання, його віку, статі, соціального статусу, матеріального становища, зареєстрованого місця проживання тощо, крім випадків, передбачених законодавством.
Етапи укладення декларації. Вибір лікаря.
Пацієнт має право обрати лікаря, який надає первинну медичну допомогу, за умови, що кількість пацієнтів, які вже обрали такого лікаря, не перевищує оптимальний обсяг практики первинної медичної допомоги.
Це можна зробити:
  • за рекомендацією рідних, знайомих або інших осіб, які вже уклали декларації з сімейним лікарем та отримали позитивний досвід надання відповідної медичної допомоги,
  • або звернутися безпосередньо до закладу первинної медичної допомоги і одержати детальну інформацію про кваліфікацію, стаж роботи та решту необхідних даних про лікаря, з яким можна підписати декларацію.
Також на вебсторінці Національної служби здоров’я України можна переглянути Електронну карту місць надання первинної медичної допомоги.
Водночас не має значення, де зареєстроване місце проживання людини, оскільки кожен має право вільно обрати собі лікаря незалежно від територіального розташування медичного закладу.
Порядок укладення декларації з сімейним лікарем (інфографіка)
Звернення по допомогу. Пацієнт звертається безпосередньо до лікаря, з яким укладено декларацію з питань, пов’язаних зі своїм здоров’ям. Це не обов’язково має бути проведення обстеження, лікування чи видача рецептів на придбання ліків (за програмою «Доступні ліки»), це може бути і питання видачі різних медичних довідок.
Як змінити лікаря. Укладення декларації з лікарем не перешкоджає можливості вибору іншого лікаря та підписання з ним декларації. В такому разі попередня декларація буде анульована, а чинною стане нова декларація і обсяг медичної допомоги буде вже надаватися іншим лікарем, з яким підписано декларацію.
Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас