0 800 307 555
0 800 307 555

Що буде, якщо не заплатити штрафи з камер автофіксації


Що буде, якщо не заплатити штрафи з камер автофіксації

Останнім часом стала поширюватися практика, коли поліція направляє держвиконавцям ухвалу про накладення штрафу за порушення ПДР, і в підсумку блокуються вся сума на карті або навіть всі рахунки ймовірного порушника.

Людина ж дізнається про те, що у нього є штраф, вже постфактум, коли стикається з неможливістю скористатися своєю банківською картою (далеко не всі автовласники регулярно користуються додатком Мінцифри «Дія» чи Особистим кабінетом ГСЦ МВС). Виникає логічне запитання — яким чином заплатити штраф, якщо всі гроші заблоковані?

Читайте також: У Києві запустили камеру автофіксації порушень ПДР з додатковою функцією

«Порушники» відзначають, що на їх рахунку були кошти більше суми штрафу, тому неясно, на якій підставі накладається арешт відразу на всі кошти. Деякі держвиконавці неофіційно пояснюють, що вказують в зверненні до банку на необхідності накласти арешт на всю суму, оскільки «точно не знають, чи є у боржника кошти».

У Мінюсті підкреслили, що державний виконавець може ініціювати арешт тільки конкретної суми коштів, а не всіх засобів (рахунків). «Арешт грошових коштів, що містяться на рахунках боржника, здійснюється державним виконавцем в порядку, визначеному законодавством. Проаналізувавши винесені державними виконавцями постанови про арешт коштів, встановлено, що виконавці у таких постановах, а саме в їх резолютивних частинах, зазначають конкретну суму коштів, яка підлягає арешту, у межах суми звернення стягнення з урахуванням виконавчого збору та витрат виконавчого провадження», — підкреслили в Міністерстві юстиції.

Варто зазначити, що оскарження штрафу в суді, як правило, не зупиняє процедуру виконавчого провадження. Тому тут боржникам варто бути подвійно уважними.

Справа в тому, що постанова про штраф за порушення ПДР вступає в законну силу після вручення особі або отримання поштового повідомлення про вручення, або про відмову в його отриманні, або повернення поштового відправлення з відміткою про невручення. Тобто виконавець в даному випадку отримає документ, який вступив в законну силу, навіть якщо постанова патрульної поліції оскаржується в судовому порядку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua