0 800 307 555
0 800 307 555

Смарт-годинник може вловлювати симптоми COVID-19 ще до того, як ви зрозумієте, що захворіли


Смарт-годинник може вловлювати симптоми COVID-19 ще до того, як ви зрозумієте, що захворіли

Згідно з новими дослідженнями, смарт-годинник і фітнес-трекери можуть відігравати істотну роль в ранньому виявленні COVID-19. Фахівці клініки Mount Sinai визначили, що Apple Watch здатні виявляти дрібні зміни в серцебитті користувача, які і є індикацією коронавірусу, ще за тиждень до того, як людина відчує симптоми хвороби. Одна з компаній навіть почала розробляти спеціальний натільний пристрій для виявлення COVID-19 — це повинно допомогти зупинити поширення вірусу, залишивши безсимптомних людей вдома.

Дослідники Mount Sinai спостерігали за групою з 297 медичних працівників у період з 29 квітня до 29 вересня. Учасники носили годинник Apple Watch, оснащений спеціальними додатками, які вимірювали зміни їх варіабельності серцевого ритму (HRV). «Годинник показав значні зміни показників HRV за сім днів до того, як у людей був позитивний мазок з носа, що підтверджує інфекцію COVID-19», — зазначив автор дослідження Роберт П. Хіртен.

Аналогічне дослідження, проведене Стенфордським університетом, показало, що учасники, які носять різні трекери від Garmin, Fitbit, Apple та інших компаній, виявили, що у 81% пацієнтів з позитивним результатом на коронавірус були зміни в частоті серцевих скорочень в стані спокою за дев’ять з половиною днів до прояву симптомів хвороби.

Одна з проблем, пов’язаних з COVID-19, полягає в тому, що у багатьох людей захворювання проходить безсимптомно, але при цьому вони є заразними. Це ускладнює стримування вірусу за допомогою традиційного методу виявлення хворих і приміщення їх в карантин.

«Розробка способу виявлення людей, які можуть бути хворими, ще до того, як вони дізнаються про те, що інфіковані, дійсно стане проривом в управлінні COVID-19», — додав доктор Хіртен. «Ця технологія дозволить нам не тільки відстежувати і прогнозувати наслідки для здоров’я, але також своєчасно і дистанційно втручатися, щоб люди залишалися ізольованими від інших».

Втім, не тільки дослідники помітили можливість виявлення перших симптомів COVID-19 за допомогою смарт-годинника. Компанія NeuTigers розробила ШІ-продукт під назвою CovidDeep, який може допомогти ідентифікувати людей з вірусом в клінічних ситуаціях або в будинках престарілих.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua