0 800 307 555
0 800 307 555

Зростання цін на житло у 2020 році: експерт назвав причини


Зростання цін на житло у 2020 році: експерт назвав причини

У 2020 році, вперше за останні 5 років, спостерігалося органічне зростання цін на нерухомість. Середня вартість квадратного метра на первинному ринку в гривні за рік зросла на 21%, до 35 356 грн, розповів експерт ринку нерухомості Володимир.

Про це пише Будпортал.

Серед причин зростання цін експерт відзначає зниження кількості пропозицій в 2020 році.

«Нові проекти досить активно з’являлися на ринку в 2018 – першій половині 2019 року. З середини 2019 роки кількість активних проектів переважно знижувалася, і тільки в останні місяці ми спостерігаємо невеликий приріст нової пропозиції», – пояснює експерт.

Ще одна причина зростання цін – скорочення частки житла економкласу на користь класу комфорт.
За останні три роки частка економ-класу в загальній структурі пропозиції скоротилася більш, ніж втричі. У другому півріччі 2020 кількість об’єктів економ-класу скоротилася з 15% до 6% від загального числа. «Це пов’язано з появою на ринку нової пропозиції в останні місяці. Всі нові об’єкти належать до класів комфорт і бізнес, у той час як об’єкти економ-класу виводяться з ринку», – коментує Володимир.

За його даними, сьогодні 90% первинного ринку формують об’єкти класу комфорт і бізнес. При цьому, економ-клас наближається за ціною до класу комфорт. А останній, в свою чергу, розширює діапазон локацій і цін.

Експерт зазначив, що сьогодні в будинках, відкритих до продажу, налічується 93 000 квартир. При цьому підрахувати точну кількість квартир, доступних до продажу, неможливо через те, що ринок дуже закритий в частині даних про продажі. «Перспектива розуміння ринку і його прогнозування – у відкритих даних про продажі», – підкреслює Володимир.

Довідка Finance.ua:

  • Як свідчить аналітика порталу ЛУН, у грудні середня ціна на первинну нерухомість у передмісті Києва становила $590/кв. м, що на $10 дорожче, ніж у грудні минулого року.

Попри те, що в середньому ціна змінилася зовсім непомітно, в окремих районах передмістя відзначалося стабільне зростання цін. Водночас деякі райони охарактеризувалися падінням середньої ціни та попиту:

  • в радіусі 5 км від столиці квадрат у новобудові зріс у ціні від $580/кв. м до $630/кв. м;
  • в 10-кілометрой зоні від Києва житло подорожчало з $560 до $600/кв. м;
  • не змінилася середня ціна лише у 20-тикілометровій зоні від столиці – $550/кв. м.

🏙️ Іпотека на житло в Україні. Безкоштовний каталог.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Опитування
В Контексті Finance.ua