0 800 307 555
0 800 307 555

На фінансування партій у 2021 році передбачено 697 мільйонів гривень: хто і скільки отримає


На фінансування партій у 2021 році передбачено 697 мільйонів гривень: хто і скільки отримає

На фінансування НАЗК передбачено 1,144 млрд гривень. Частину цих коштів, 697 млн, спрямують на фінансування парламентських партій.

Про це йдеться у додатку № 3 до держбюджету України на 2021 рік. Аналітики Руху “Чесно” змоделювали, скільки фінансування отримає кожна з парламентських партій.

Чому така сума. Загальний розмір бюджету, передбаченого на фінансування партій, щороку змінюється і залежить від кількості виборців, які взяли участь у голосуванні, та від розміру мінімальної заробітної плати.

У 2021 році сума фінансування від кожного виборця, який взяв участь у голосуванні, становить 47 гривні 23 копійки.


Інфографіка: “Чесно”

Формула розрахунку така: одна сота від розміру мінімальної заробітної плати (станом на 1 січня року, що передує року виділення коштів), помножена на кількість виборців, що брали участь в останніх парламентських виборах (у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі). 47,23 грн × 14 759 548 = 697 093 452,04 грн.

Як розподілять гроші між партіями. Як на формування загального бюджету держфінансування, так і на його розподіл між партіями мають вплив лише активні виборці. Фактично виборець, ідучи на дільницю, вирішує не тільки за кого віддати голос, а й кому саме передати свою частку податків упродовж наступних п’яти років.


Інфографіка: “Чесно”

Право на фінансування мають лише партії, які подолали п’ятивідсотковий бар’єр. 90% коштів розподіляється між парламентськими партіями пропорційно до їхніх результатів на виборах. Ще 10% коштів розподіляється рівними частинами між партіями, які дотримались гендерної квоти (не більше ⅔ представників однієї статі у парламенті).

Читайте також: Нардепів-прогульників оштрафували на десятки мільйонів гривень

Диспропорція в обсягах коштів, які має отримати кожна з парламентських партій, пов’язана із результатами парламентських виборів, від яких і залежить, яку частку фінансування партія отримуватиме впродовж каденції.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua