Кабмін скасував пільгову ціну на електроенергію для населення з січня 2021 року — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Кабмін скасував пільгову ціну на електроенергію для населення з січня 2021 року

Особисті фінанси
4177
Кабінет міністрів України скасував пільгову ціну на електроенергію для населення – 90 копійок за перші 100 кВт-год – з січня 2021 року та встановив її на рівні 1,68 грн за кВт-год.
Відповідне рішення ухвалено на засіданні сьогодні.
«Із січня проект постанови передбачає продовження дії ПСЗ (спецзобов’язання на ринку електроенергії – УНІАН) до 31 березня 2021 року, встановлення із 1 січня 2021 року до 31 березня фіксованої ціни для населення в розмірі 1,68 грн за кВт-год», – сказав в. о. міністра енергетики Юрій Вітренко.
Що це змінить: міністр зазначив, що якщо уряд не ухвалить цю постанову, то ціна на електрику зросте більш ніж у 2,5 раза, оскільки стане ринковою.
За словами Вітренка, також відповідною постановою пропонується встановлення ціни вироблення електричної енергії державним підприємством НАЕК «Енергоатом» за двосторонніми договорами на електронних аукціонах держпідприємству «Гарантований покупець» на рівні 150 грн за 1 МВт-год.

Вісім способів заощадити на комуналці цієї зими

«Проект постанови розроблено з метою забезпечення фінансової стабілізації ринку електричної енергії в наступному році та стабільної роботи генеруючих компаній, на яких покладено спеціальні зобов’язання НАЕК «Енергоатом» та «Укргідроенерго» і «Укренерго». А також, і в першу чергу, звертаю на це увагу, для запобігання стрімкого зростання тарифу на електроенергію вже з січня 2021 року», – сказав глава Міненерго.

Довідка Finance.ua:

  • В Україні ціна на електроенергію для населення не змінювалася з 2017 року і становить 90 коп. за 1 кВт-год при споживанні до 100 кВт-год, а понад це – 1 грн 68 коп. за кВт-год.
  • Разом з тим, для промислових споживачів ціни на електрику формуються на підставі ринкових механізмів і коливаються від 2,5 грн до 4 грн за кВт-год.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас