Як молодим сім’ям отримати безвідсотковий кредит на будівництво житла (інфографіка)
Молоді сім’ї українців та одинокі молоді громадяни можуть взяти пільговий довготерміновий кредит на будівництво (реконструкцію) житла.
Хто має право отримати кредит. Пільгове кредитування будівництва житла для молоді регулюється Постановою КМУ № 584 від 29 травня 2001 р., якою затверджений відповідний порядок. Цей порядок визначає такі цільові категорії громадян:
- сім’я, в якій чоловік та дружина віком до 35 років;
- неповна сім’я, в якій мати (батько) віком до 35 років має неповнолітніх дітей (дитину);
- одинокі молоді громадяни віком до 35 років;
- молоді вчені, подружжя чи родина, у яких принаймні одна особа є молодим вченим.
Іншою ключовою вимогою, якій мають відповідати ці категорії людей, – вони мають потребувати поліпшення житлових умов. Житловий кодекс визначає 6 основних категорій людей, які потребують поліпшення житлових умов:
- забезпечені жилою площею менше аніж 13,65 кв. м на особу;
- які проживають у приміщенні, що не відповідає встановленим санітарним і технічним вимогам;
- які хворіють на тяжкі форми деяких хронічних захворювань і тому потребують відселення;
- які проживають за договором піднайму жилого приміщення в будинках державного або громадського житлового фонду чи за договором найму жилого приміщення в будинках житлово-будівельних кооперативів;
- які проживають тривалий час за договором найму (оренди) в будинках (квартирах), що належать громадянам на праві приватної власності;
- які проживають у гуртожитках.
Умови надання кредиту. Кредит надається терміном до 30 років, але не більше ніж до моменту досягнення старшим з подружжя пенсійного віку. При цьому потенційний отримувач повинен перебувати на обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов та підтвердити свою платоспроможність. Крім того, необхідно внести на особистий рахунок у банку перший внесок у розмірі 6% від загальної вартості будівництва двома частинами: не менш як половину суми – на момент укладання кредитного договору, залишок – під час остаточних розрахунків протягом 10 днів після отримання в бюро технічної інвентаризації технічного паспорта.
Розмір кредиту у грошовому еквіваленті не може перевищувати опосередковану вартість будівництва одного квадратного метра житла у регіоні, помноженої на відповідну квадратуру, та витрат на страхування.
Виплачувати кредит позичальник, який будує житло, зобов’язаний почати не пізніше за 15 місяців після першого перерахування коштів зі свого рахунку на будівництво. Відсотки при цьому нараховуються з моменту укладання договору. Сплачувати внески позичальник зобов’язаний щокварталу.
За матеріалами: Судебно-юридична газета
Поділитися новиною