Нові правила ведення обліку доходів і витрат ФОПами у 2021 — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Нові правила ведення обліку доходів і витрат ФОПами у 2021

Особисті фінанси
4739
З 1 січня 2021 року для фізичних осіб – підприємців змінюється порядок ведення обліку доходів і витрат.
Про це повідомили у Головному управлінні ДПС у Житомирській області.
Нові правила:
  • ФОПи на загальній системі оподаткування та фізособи-“незалежники” зобов’язані будуть вести облік доходів і витрат за встановленою формою в паперовому та/або електронному вигляді, у тому числі через Електронний кабінет. На сьогодні і до моменту затвердження нової форми залишається чинною діюча Книга обліку доходів і витрат;
  • ФОПи – платники єдиного податку І і ІІ груп та платники єдиного податку ІІІ групи, які не є платниками ПДВ, матимуть право вести облік у довільній формі як у паперовому так і в електронному вигляді шляхом помісячного відображення отриманих доходів;
  • ФОПи – платники єдиного податку ІІІ групи, які є платниками ПДВ, зможуть вести облік у довільній формі як у паперовому так і в електронному вигляді шляхом помісячного відображення доходів та витрат.
Що ще нового: з 1 січня 2021 року скасовано вимогу для платників єдиного податку щодо реєстрації Книги у податкових органах. При цьому, платникам не потрібно подавати будь-які заяви чи повідомлення до контролюючого органу щодо скасування реєстрації книг, які були зареєстровані у 2020 році.

Як закрити ФОП 💼

Також при веденні обліку у довільній формі платники єдиного податку вправі застосовувати будь-який спосіб обліку доходів: це можуть бути записи у будь-якому довільному реєстрі – паперовому зошиті, журналі, чи в електронній таблиці у файлі Excel. Зокрема, можна й продовжувати вести Книгу обліку доходів (для платників єдиного податку І, ІІ та ІІІ груп, які не є платниками податку на додану вартість) та Книгу обліку доходів і витрат (для платників єдиного податку ІІІ групи, які є платниками податку на додану вартість).
Можливість вести облік доходів і витрат в електронній формі через Електронний кабінет для фізосіб на загальній системі оподаткування та фізосіб, які провадять незалежну професійну діяльність, буде впроваджено ДПС після затвердження Мінфіном типових форм, за якими здійснюватиметься облік доходів і витрат такими платниками податків. Наразі такий сервіс ще не запроваджено.

Довідка Finance.ua:

  • Незабезпечення платником податків зберігання первинних документів, облікових та інших регістрів, бухгалтерської та статистичної звітності, інших документів з питань обчислення і сплати податків та зборів протягом установлених статтею 44 Податкового кодексу строків їх зберігання та/або ненадання платником податків контролюючим органам оригіналів документів (крім документів, отриманих з Єдиного реєстру податкових накладних) чи їх копій при здійсненні податкового контролю у випадках, передбачених цим Кодексом, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень.
  • Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 2040 гривень.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас