Національний банк України зберіг облікову ставку — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Національний банк України зберіг облікову ставку

Кредит&Депозит
955
Правління Національного банку ухвалило рішення залишити облікову ставку без змін на рівні 6% річних.
Про це йдеться в повідомленні НБУ.
“З одного боку, це не змінює стимулюючий характер монетарної політики, що є важливим для відновлення економіки, а з іншого – й надалі сприятиме збереженню помірних темпів інфляції. Інфляція суттєво прискорилась і наблизилася до нижньої межі цільового діапазону 5%+/-1 в.п”, – йдеться в повідомленні регулятора.
У листопаді споживчі ціни зросли на 3,8% у річному вимірі. У місячному вимірі зростання індексу також було відчутним – на 1,3%. Такий приріст був вищим, ніж очікував Національний банк. Значний внесок зробило збільшення вартості природного газу на європейському ринку, що позначилося на внутрішніх цінах на газ, опалення та гарячу воду.
Підвищення доходів та погіршення очікувань, у тому числі через невизначеність щодо карантину, спонукали громадян до активніших витрат. Про це свідчило зростання роздрібного товарообороту. Це також сприяло активному відновленню економіки в другому півріччі. Вплив “карантину вихідного дня”, за нашими оцінками, був порівняно незначним, хоча й призвів до погіршення настроїв бізнесу та споживачів.
Як повідомили в НБУ, співпраця з Фондом залишається фундаментом для відновлення української економіки. Фінансування від МВФ та інших міжнародних партнерів є критично важливим для здійснення запланованих бюджетних видатків. Без цієї підтримки фіскальний імпульс, необхідний для пожвавлення економіки, буде значно меншим, а відновлення – повільнішим.

Довідка Finance.ua:

  • 22 жовтня правління Національного банку ухвалило рішення залишити облікову ставку без змін на рівні 6% річних.
  • 3 вересня правління Національного банку також ухвалило рішення залишити облікову ставку без змін на рівні 6% річних.
  • Зміна облікової ставки є важливим сигналом для визначення банками процентних ставок за вкладами і позиками. Вона впливає на вартість кредитів, що надаються Нацбанком комерційним банкам. Чим вона вища, тим дорожче обходяться банкам позики рефінансування, тим дорожче вони пропонують власні кредити, тим менше позичальників оформляють позики.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас