В Україні запропонували відродити комунальну інспекцію — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

В Україні запропонували відродити комунальну інспекцію

Казна та Політика
2248
Депутати відреагували на погіршення інфраструктури житлового фонду та якості житлово-комунальних послуг, запропонувавши відновити нині втрачений держнагляд за сферою. Для цих цілей законопроєктом № 4403 пропонується відтворити ліквідовану в 2011 році Державну житлово-комунальну інспекцію (ДЖКІ).
Новий центральний орган виконавчої влади (ЦОВВ) перевірятиме обґрунтованість тарифів на послуги ЖКГ, які зараз фактично безконтрольно встановлюються місцевими самоврядуваннями, а також штрафуватимуть порушників: як постачальників, так і споживачів послуг.
До компетенції держоргану увійде і перевірка житлово-комунального сервісу, зокрема, якості води, технічного стану тепломереж, об’єктів благоустрою, вивезення сміття, а також низка інших сфер.
За розрахунками розробників, ДЖКІ вимагатиме бюджетного фінансування в розмірі 43,3 млн грн на рік, з яких більша частина – 36,8 млн грн, – передбачена на зарплати співробітників, у тому числі по 52 тисячі гривень на місяць для трьох керівників держструктури. Всього у відомстві працюватимуть 170 осіб.
Кого контролюватимуть
Для перевірки якості ЖКГ-послуг та стану інфраструктури будинків інспектори отримають право проводити планові та позапланові перевірки, на підставі яких виписуватимуть штрафи у разі порушень: будь-який суб’єкт у сфері ЖКГ, незалежно від форми власності, повинен надати безперешкодний доступ інспекторам до об’єктів господарювання.
Керівник Асоціації професійних управителів нерухомістю України Андрій Нікончук висловив думку, що житлово-комунальна інспекція необхідна тільки для контролю комунальних підприємств-монополістів: водоканалів, теплоенерго, сміттярів, всіх суб’єктів надання комунальної послуги, від діяльності яких залежить безпека користувачів.
“Діяльність комунальних підприємств пов’язана не тільки з цінами, але і з безпекою: адже газ може вибухати, а вода – бути отруєною. При цьому альтернативи комунальникам практично не буває: на все місто може бути одна котельня” – зазначив Нікончук, додавши, що зовсім інша ситуація з управлінням будинком. Управителів, згідно з реформою ЖКГ, вже незабаром повинні будуть обрати всі власники будинків, або об’єднатися в ОСББ.
“Ціна на житлову послугу не може контролюватися в жодному разі – вона на 100% договірна. Йдеться саме про управління будинком, а не про утримання будинків і прибудинкових територій. У першому випадку – це послуга, за якою мешканці самі обирають управителя на загальних зборах і платять йому зарплату: управителів, на відміну від комунальних підприємств, є з кого вибирати. І їм немає діла до держави і її органів контролю”, – вважає Андрій Нікончук.
Читайте важливі поради, які стануть в нагоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫
За матеріалами:
УБР
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас