Роботодавець вимагає тест на коронавірус: що робити — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Роботодавець вимагає тест на коронавірус: що робити

Особисті фінанси
1462
Деякі роботодавці вимагають від працівників, які повертаються з відпустки чи виходять з «лікарняного», довідку про негативний результат ПЛР-тесту на COVID-19 під загрозою недопуску на роботу та подальшого звільнення. Чи правомірні такі вимоги роботодавців?
Про це повідомляє Мінюст в Facebook.
Відповідно до ст. 2 Кодексу законів про працю України працівники реалізують право на працю шляхом укладення трудового договору про роботу на підприємстві, в установі, організації або з фізичною особою.
Отже, якщо при влаштуванні на роботу ви підписували трудовий договір чи колективний договір, де зазначені вимоги щодо обов’язкового проходження ПЛР-тестуванні після відпустки, «лікарняного» або за іншою вимогою роботодавця, в такому разі невиконання цієї вимоги буде трактуватися як порушення умов трудового чи колективного договору.
Якщо ці вимоги не передбачені договором, а вас відсторонюють від роботи через відсутність ПЛР-тесту − це порушення законодавства .
При цьому, враховуючи ситуацію, яка склалася в Україні щодо випадків захворювання на коронавірус, слід звернути увагу, що згідно зі ст. 35-1 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» з метою здійснення епідеміологічного пошуку випадків зараження коронавірусною інфекцією (COVID-19), а також ефективного виявлення осіб, які мали контакт із особами, хворими на COVID-19, проводиться обов’язкове тестування:
  • осіб, які звертаються за медичною допомогою з ознаками коронавірусної хвороби (СOVID-19);
  • осіб, які мали встановлений контакт із особою, хворою на коронавірусну хворобу (COVID-19).
Регулярне тестування є обов’язковим для медичних та інших працівників, які працюють у закладах охорони здоров’я, що надають медичну допомогу хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19), а також осіб, які здійснюють заходи, пов’язані з недопущенням поширення коронавірусної хвороби (COVID-19), зокрема працівників Національної поліції та Національної гвардії, − незалежно від того, чи мали вони встановлений контакт із особою, хворою на коронавірусну хворобу (COVID-19).
Для уникнення непорозумінь з власником або уповноваженим ним органом рекомендуємо вам надати довідку від сімейного лікаря щодо відсутності у вас захворювання.
Якщо роботодавець не зважає на вашу довідку та наполягає зробити ПЛР-тест, в свою чергу ви можете подати письмове звернення до роботодавця з вимогою надання вам письмового повідомлення щодо вашого обов’язку надання роботодавцю довідки про негативний результат ПЛР-тесту після повернення з відпустки, лікарняного тощо, на робоче місця. Це письмове повідомлення може стати підставою для звернення до суду та доказом порушення ваших трудових та громадянських прав.

Довідка Finance.ua:

  • Скільки коштують ПЛР-тести в лабораторіях Києва. Ринок лабораторного тестування став одним з найбільш зростаючих в Україні та світі в 2020 році через пандемію COVID-19. Компанія Pro-Consulting проаналізувала ціни на основні способи такого тестування в великих містах України, почавши з Києва.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас