0 800 307 555
0 800 307 555

У Держпраці пояснили, коли співробітника можуть відсторонити від роботи


У Держпраці пояснили, коли співробітника можуть відсторонити від роботи

При відстороненні від роботи трудові відносини працівника з роботодавцем не припиняються. Проте у такому разі працівника тимчасово не допускають до виконання його трудових обов’язків.

Про це повідомляє Управління Держпраці у Полтавській області.

Причини, за яким роботодавець може відсторонити працівника від роботи:

  • у разі появи його на роботі у нетверезому стані, стані наркотичного або токсичного сп’яніння;
  • у разі відмови або ухилення від обов’язкових медичних оглядів, навчання, інструктажу і перевірки знань з охорони праці та протипожежної охорони;
  • в інших випадках, передбачених законодавством.

А як із зарплатою? Зважаючи на той факт, що зарплату виплачують за виконану роботу, у разі відсторонення від роботи не повинна була би зберігатися зарплата. Однак законодавство встановлює все ж окремі випадки, коли зарплата у разі відсторонення від роботи зберігається або працівникові виплачується допомога за кошти Фонду соцстрахування.

Про відсторонення оголошують наказом або розпорядженням керівника підприємства, а працівника повідомляють. Термін відсторонення встановлюють до усунення причин, що його спричинили. Працівник має право оскаржити наказ про відсторонення від роботи у встановленому законом порядку.

Читайте також: Як правильно звільнитися з роботи

Працівника після відсторонення від роботи можуть тимчасово або постійно перевести на іншу роботу.

Коли працівник не виконує у встановлений термін вимоги, які були підставою для законного його відсторонення від роботи, тоді роботодавець може притягнути працівника до дисциплінарної відповідальності, у тому числі розірвати з ним трудовий договір.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua