1221
За квартал попит на IT-фахівців в Україні зріс на 50% - GlobalLogic
— Особисті фінанси
Попит на українському ринку ІТ-талантів збільшився на половину в порівнянні з попереднім кварталом.
Про це йдеться в дослідженні компанії GlobalLogic.
Останні 5 років кількість відкритих позицій для технічних фахівців зростає в середньому майже на 30% в рік, в той час як кількість самих інженерів — на 18%.
Читайте також: Країни, де IT- фахівці заробляють найбільше
Через дефіцит кваліфікованих кадрів галузь тільки в жовтні недоотримала мінімум 12 млн доларів США експортних надходжень в економіку України.
Які спеціалісти потрібні? ІТ-компанії переважно шукають Middle і Senior-фахівців, тобто з досвідом у сфері від 2 і від 5 років відповідно. Так, за даними GlobalLogic, потреба в інженерів-початківцях (до одного року досвіду) становить всього 17%, коли в більш досвідчених (Middle і Senior) — 37% і 33% відповідно.
Основні напрямки потрібних фахівців:
- Python;
- QA Automation & Manual;
- JavaScript;
- Java;
- NET;
- C / C ++;
- DevOps.

При цьому 50% позицій відкрито в Києві, 27% — у Львові й 21% — у Харкові. У період з квітня по жовтень компанія вже закрила 1068 позицій, понад 25% з них в напрямку QA Automation & Manual і понад 11% в JavaScript.
Причина дефіциту кадрів у IT. На дефіцит досвідчених фахівців впливає необхідність системного навчання і непростий процес пошуку інженерних талантів. Щоб закрити одну позицію, компанії GlobalLogic потрібно розглянути мінімум 9 кандидатів.
Отримати гроші онлайн 💸
Але, навіть потрапивши на проєкт, інженеру, щоб рости у сфері, потрібно системно розвивати hard (70% часу) і soft (30% часу) skills. Для цього більше ніж 320 тренерів і менторів компанії інвестують близько 6000 годин щорічно у внутрішні навчальні програми та курси. Такі ініціативи підвищують рівень залученості, мотивації й, відповідно, лояльність фахівців.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною