За порушення в сфері послуг ЖКГ хочуть посилити покарання: два нові законопроєкти
Одним з актуальних питань, яке нині потребує вирішення, є державний нагляд (контроль) у галузі житлово-комунального господарства (ЖКГ), який нині здійснюється не в повному обсязі.
Тому до ВР було внесено два законопроєкти, які могли б усунути ці недоліки. Йдеться про законопроєкти №4403 і №4404.
Проблема. Нині відповідальність за економічну обґрунтованість тарифів покладається на органи місцевого самоврядування, які перевіряють розрахунки тарифів, надані підприємствами, та приймають рішення про встановлення тарифів. Однак, відсутність контролю за ціноутворенням у сфері ЖКП призводить до зловживань у цій сфері, встановлення тарифів з порушенням вимог законодавства, що у свою чергу, призводить до масового соціального невдоволення у суспільстві.
Крім того, згідно з оприлюднюваними впродовж останніх років соцопитуваннями, українці серед найважливіших проблем держави неодмінно відзначають ситуацію з житлово-комунальними послугами, у тому числі безконтрольне і постійне зростання тарифів.
Що пропонують у проєкті закону №4403:
- упровадити дієвий та ефективний державний контроль за дотриманням вимог стандартів, норм, порядків і правил у сфері ЖКГ;
- внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме щодо введення відповідальності за порушення законодавства у сфері ЖКГ, зокрема централізованого питного водопостачання, водовідведення та теплопостачання;
Кращі картки для оплати комуналки
- а також створити для цього Державну житлово-комунальну інспекцію і наділити її відповідними контрольними функціями та повноваженнями.
При цьому інший проєкт закону №4404 передбачає внесення змін до КпАП в частині встановлення відповідальності за порушення.Там пропонують упровадити статті, які передбачають покарання за порушення в житлово-комунальній сфері. Санкції в деяких статтях стосуються не лише посадових осіб та підприємств, що надають комунальні послуги, але і споживачів цих послуг.
Нові штрафи:
- за порушення строків встановлення або заміни засобів вимірювальної техніки вузлів комерційного обліку – штраф посадовим особам виконавця комунальної послуги, оператору зовнішніх інженерних мереж – від 200 до 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
- ухилення від укладення договору про надання послуги з поводження з побутовими відходами – штраф громадянам від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, посадовим особам – від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
- за порушення законодавства щодо користування та утримання приміщень житлових будинків і гуртожитків та прибудинкових територій – штраф громадянам від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, посадовим особам – від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною