0 800 307 555
0 800 307 555

Міжбанк: до кінця дня на торгах залишаться лише спекулянти


Міжбанк: до кінця дня на торгах залишаться лише спекулянти

Середа пройде досить динамічно на валютному ринку і в два етапи. На першому – дуже активна робота всіх клієнтів (до 14-15 години за Києвом) і тихе закінчення дня з присутністю на торгах в основному тільки спекулянтів. Виною всьому два фактори:

1. Завтрашній вихідний в США (День подяки). Враховуючи необхідність завтра працювати по долару на умовах поставки ТОМ – більшість клієнтів волітиме сьогодні до обіду закрити всі свої основні операції з американською валютою або відразу їх перенести на п’ятницю. Ті, хто вирішить закривати свої операції сьогодні – поспішать це зробити до 14-15 години, і саме через це активність на міжбанку в першій половині дня буде на максимумі.

2. Розрахунки з аукціону Мінфіну від 24 листопада. Він пройшов для чиновників дуже вдало. Вони продали облігацій на 16,8 млрд гривень (у тому числі валютних на 157,7 млн євро), і сьогодні покупці перерахують ці кошти на рахунки Міністерства фінансів. Навіть з урахуванням сьогоднішніх погашень раніше випущених паперів на значну суму понад 11,8 млрд гривень) – сальдо залишається на користь держави. Необхідність перерахування таких обсягів ресурсів позначиться на поведінці і ресурсного, і валютного ринків.

Щойно всі розрахунки з Мінфіном пройдуть, а клієнти закриють свої операції по долару – на торгах запанує відносна тиша. Це і призведе до практично мінімальної кількості угод на міжбанку після 15 години.

Крім цього, на поведінці учасників торгів позначиться:

1) швидке завершення місяця (що також змушує багатьох поспішати закрити свої зовнішньоекономічні розрахунки до звітної дати);

2) період перерахування відшкодувань ПДВ експортерам (традиційно спрацює проти гривні);

3) загальний настрій ринку на певне подальше просідання котирувань до мети 28,40-28,50 гривень за долар найближчим часом. Поріг в 28,40 гривень вже тестується кілька днів, але поки що остаточно не подоланий.

За розрахунками обсяг операцій на торгах в середу складе до $180-200 млн при укладенні до 510-600 угод.

Курси міжбанку, за нашим прогнозом, 25 листопада будуть в межах: долар – коридор 28,25 – 28,50 гривень, євро – коридор 33,45 – 33,90 гривень.

Курс долара на міжбанку – графік:

Середні курси валют на міжбанку після відкриття ринку:
Долар США – 28,34 / 28,35
Євро – 33,62 / 33,64

Курси валют на міжбанку
СМС-розсилка курсів на міжбанку

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua