0 800 307 555
0 800 307 555

ВС заборонив українцям одноосібно відключати квартири від центрального опалення - ЗМІ


ВС заборонив українцям одноосібно відключати квартири від центрального опалення - ЗМІ

Українцям заборонили особисто відключати їхні квартири від централізованого опалення і переходити на індивідуальне. Відключити можуть тільки відразу цілий будинок, пише Ubr.

Такого висновку дійшов Верховний суд України у складі колегії суддів Касаційного адмінсуду у справі №229/4116/17.

Згідно з матеріалами справи, одному з мешканців багатоповерхівки м. Дружківка Донецької області місцева міськрада відмовила у відключенні його квартири від мереж центрального опалення та влаштування індивідуального опалення житлового приміщення. Ситуація сталася ще в 2017 році, але в підсумку пройшла всі інстанції і дійшла аж до Верховного суду.

Зрештою, в листопаді 2020 року судді постановили, що дозвіл на відключення від мереж централізованого опалення та теплопостачання може бути видано тільки за умови відключення цілого житлового будинку. Таке рішення підкріплюється копією протоколу Загальних зборів мешканців про створення ініціативної групи щодо вирішення питання відключення від опалення та гарячого водопостачання.

Тільки більшістю голосів мешканці будинку можуть вирішити облаштувати систему індивідуального або автономного опалення. А якщо хтось із власників однієї з квартир вирішить одноосібно відлючитися, то у нього таку заяву навіть не приймуть.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua