0 800 307 555
0 800 307 555

АМКУ знову відхилив звернення китайських партнерів Ярославського щодо купівлі заводу «Мотор Січ»


АМКУ знову відхилив звернення китайських партнерів Ярославського щодо купівлі заводу «Мотор Січ»

Антимонопольний комітет України відхилив вже третю заявку DCH Олександра Ярославського і його китайських партнерів Skyrizon про купівлю контрольного пакету акцій ПАТ «Мотор Січ», повідомили в пресслужбі DCH.

Після чергової відмови інвестори мають намір знову просити у АМКУ дозвіл на концентрацію акцій компанії-виробника авіаційних двигунів.

У DCH наполягають, що АМКУ повернув заявку «під черговим формальним приводом».

DCH і Skyrizon подали до Господарського суду Києва позов з вимогою зобов’язати АМКУ розглянути заявку про купівлю акцій ПАТ «Мотор Січ».

ПАТ “Мотор Січ” є одним з найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Продукція підприємства поставляється в більш ніж 100 країн світу.

Після приватизації у 1990-х «Мотор Січ» контролював В’ячеслав Богуслаєв, який був головою правління, гендиректором, а потім-почесним президентом компанії.

У 2016 році великі пакети акцій ПАТ «Мотор Січ» були продані іноземним компаніям. У грудні 2019 Богуслаєв повідомив, що продав понад 50% акцій китайській Skyrizon Aircraft Holdings Limited за 250 млн доларів.

Продажем компанії цікавилася СБУ. У квітні 2018 року були проведені обшуки в ПАТ “Мотор Січ” в Запоріжжі в рамках розслідування кримінального провадження про підготовку диверсії. За версією слідства, представники “іноземної компанії” намагалися перенести українське виробництво і передати технології сучасному заводу з виробництва авіадвигунів. А щоб приховати реальних покупців акцій, продаж контрольного пакету акцій стратегічного підприємства проводився на адреси фізосіб і компаній нерезидентів в обсягах менше ніж 10%. У 2017 році в рамках цього ж розслідування судом було накладено арешт на 56% акцій ПАТ “Мотор Січ”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua