Усі тендерні вимоги до бізнесу в Prozorro перейдуть в електронний формат — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Усі тендерні вимоги до бізнесу в Prozorro перейдуть в електронний формат

Особисті фінанси
283
Тепер на Prozorro буде легше аналізувати тендери та відстежувати порушення, а конкуренція на торгах зросте.
Про це Finance.ua повідомили у пресслужбі Prozorro.
Перехід на е-формат документів відбуватиметься поступово. На першому етапі, 3 грудня, в електронний формат перейдуть критерії доброчесності у публічних закупівлях. Вони показують, чи не порушував учасник публічних торгів, наприклад, антикорупційне законодавство і чи не має він податкової заборгованості.
Поступово в електронний формат також перейдуть інші вимоги до учасників публічних закупівель:
  • кваліфікаційні критерії: чи має постачальник необхідну кваліфікацію для поставки того чи іншого товару або надання послуги, виконання робіт;
  • критерії предмета закупівлі: наскільки товар, роботи або послуги, що пропонує постачальник, відповідають вимогам замовника.
Навіщо це: завдяки цим нововведенням публічні закупівлі стануть ще більш доступними для аналізу: громадські активісти, медіа, контролюючі органи, бізнес та замовники зможуть бачити усі вимоги будь-якого тендеру одразу на вебпорталі prozorro.gov.ua. Раніше ці вимоги можна було побачити лише у відповідних документах у форматі doc, pdf тощо, які окремо завантажувалися в систему Prozorro. Це суттєво ускладнювало машиночитання та аналіз тендерів.
Що це дасть суспільству:
  • Бізнесу. Тепер потенційні учасники тендерів не забудуть про ту чи іншу довідку або вимогу замовника: усі вони будуть видні як на вебпорталі Prozorro, так і в особистому кабінеті учасників на електронних майданчиках системи. Таким чином, учасники будуть менше припускатися помилок, які зараз можуть призводити до їхнього відхилення;
  • Державним замовникам. Оскільки учасники будуть менше помилятися у підготовці своїх пропозицій, їхня кількість на торгах збільшиться — а відтак збільшиться і конкуренція. Велика конкуренція, як правило, призводить до зниження ціни і як результат — заощадження державних коштів. Тож завдяки нововведенню держава зможе на одну й ту саму суму коштів закупити більше товарів, робіт або послуг;
  • Громадському суспільству, медіа та контролюючим органам. Аналіз тендерів стане простішим, відкриються можливості для машиночитання даних.
“Разом з втіленням електронних критеріїв ймовірність того, що учасники пропустять якусь важливу інформацію про тендер, зводиться до мінімуму. Це також означає новий рівень прозорості закупівель і мінімізує можливості для порушень або корупції”, — зазначив генеральний директор ДП “Прозорро” Василь Задворний.
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас