Електронна прописка в Україні: коли чекати — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Електронна прописка в Україні: коли чекати

Казна та Політика
1525
Реєстрація місця проживання, або прописка — найпопулярніша державна послуга в Україні (якщо не враховувати соціальну допомогу, наприклад, субсидії).
Про це віце-прем’єр-міністр, міністр цифровий трансформації Михайло Федоров повідомив на своїй сторінці в Facebook.
“У мене склалося враження, що всі 20 років держоргани України думали, як зробити цю послугу ще складнішою і заплутанішою. Чого тільки варте прийняття 2015 року закону про створення реєстрів територіальних громад (кожною громадою самостійно) і надання послуги реєстрації місця проживання на базі цих реєстрів. Замість очевидного рішення дати доступ усім місцевим органам влади в єдиному демографічному реєстрі для ведення даних по своїй території для розвитку єдиної якісної бази громадян” – пише він.
Як нині. Сьогодні маємо більше 7 тис. реєстрів територіальних громад, абсолютно не пов’язаних між собою і з демографічним реєстром; більшість ведеться взагалі на папері і значно ускладнює як роботу співробітників органів з формуванням десятків паперових звітів до військкомату, ЦВК, ДМС, так і процес надання послуги; абсолютна більшість не має унікальних ідентифікаторів, що робить ці дані марними, і не дає можливості точно ідентифікувати жителя; багато українців мають одночасно кілька прописок і перевірити це неможливо.
Прописка вимагає підтвердження права власності, а у відповідному реєстрі майнових прав міститься близько 30% всієї нерухомості українців. І якщо твоєї нерухомості немає в реєстрі, то welcome to БТІ для підняття архівів.
Міністерство завершило роботу над новими постановами КМУ про порядок реєстрації місця проживання, якими передбачається ведення реєстрів територіальних громад тільки в електронній формі.
Терміни. До кінця року ми плануємо запустити електронну прописку тим громадянам, чиє майно є в реєстрі. І в подальшому, запровадивши електронну взаємодію з БТІ і спростивши реєстрацію права власності, — для всіх українців.

Довідка Finance.ua:

  • Ще в травні 2020 року повідомлялось, що в Україні працюють над електронною пропискою, яка з’явиться в додатку «Дія». Як тоді зазначалось, е-прописка для дорослих від 14 років надаватиметься після:
  • заповнення заяви та даних на порталі;
  • отримання згоди власника чи співвласника житла (якщо мешкає не у своєму);
  • сплати адміністративного збору.
  • Е-прописка для дітей до 14 років: батьки дитини зможуть заповнити заяву на порталі і того ж або наступного дня (крім вихідних) змінити реєстрацію місця проживання.
Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr
За матеріалами:
Finance.ua
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас