0 800 307 555
0 800 307 555

Іпотека при розлученні: як поділити квартиру


Іпотека при розлученні: як поділити квартиру

У разі, коли подружжя прийняло рішення про розірвання шлюбу, але є спільне майно, то в такому випадку існує лише один спосіб вирішення особистих немайнових та майнових спорів – судовий.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства юстиції.

“Спільне майно може бути поділене як у судовому так і позасудовому порядку (укладання договорів у нотаріуса), однак нерухомість, яка придбана в кредит та перебуває в іпотеці, підлягає поділу між подружжям. При цьому зробити це буде можливо саме у судовому порядку, оскільки нотаріус в такій ситуації допомогти не зможе”, – ідеться в повідомленні.

При зверненні до суду з позовом про поділ іпотечного майна необхідно залучати третьою особою той банк, який є іпотекодержателем вашого майна.

Читайте також: Як обрати нерухомість: ТОП-5 принципів для пошуку якісного житла

“Оскільки при поділі квартири з’являються нові сторони зобов’язання, про яких банк повинен знати, а отже, бути залученим третьою особою у судове провадження. Адже ухвалення рішення щодо іпотечного майна у будь-якому випадку стосується прав та обов’язків іпотекодержателя та, як наслідок, впливає на можливість виконання уже ухваленого на користь банку рішення про стягнення з боржника кредитної заборгованості, а також на можливість банку звернути стягнення на іпотечне майно”, – пояснюють у Мін’юсті.

Щодо кредитних зобов’язань. Нормами Сімейного кодексу України визначено, що якщо одним із подружжя укладено договір в інтересах сім’ї, то гроші, інше майно, в тому числі гонорар, виграш, які були одержані за цим договором, є об’єктом права спільної сумісної власності подружжя. Тому, ключовим моментом для визначення того, чи будуть грошові кошти, одержані за договором, укладеним одним із подружжя під час шлюбу, належати до об’єктів спільної сумісної власності подружжя та чи підлягатиме заборгованість за таким договором врахуванню під час поділу майна, слід визначити наступне:

  • чи укладено договір під час шлюбу;
  • чи укладено договір в інтересах сім’ї, а не у власних, не пов’язаних із сім’єю інтересах одного з подружжя;
  • чи використано одержане за договором в інтересах сім’ї, а не у власних, не пов’язаних із сім’єю інтересах одного з подружжя.

“Ці обставини слід враховувати при обґрунтуванні своїх вимог у суді, оскільки суд не наділений обов’язком доводити вашу правоту за вас”, – додає міністерство.

Добре, коли у кредитному договорі є прив’язка до договору іпотеки, та навпаки. Тоді простежується причинно-наслідковий зв’язок між коштами та іпотечним майном, а отже і борг за кредитом потрібно віддавати разом.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua