0 800 307 555
0 800 307 555

Безпричинна зупинка авто: як діяти


Безпричинна зупинка авто: як діяти

Донедавна працівники поліції мали право зупиняти транспортні засоби, коли їм заманеться. Всім знайома ситуація, коли інспектор зупиняє автомобіль і вимагає пред’явити документи.

Тепер право на зупинку врегульовано законом. Про це пише Дорожній адвокат.

Перелік підстав для зупинки працівниками поліції автомобілів:

  • порушення ПДР.
  • є очевидні ознаки технічної несправності автомобіля. На жаль, не всі працівники поліції звикли до цієї норми закону і продовжують діяти за «старими» правилами.

Крім конкретних підстав зупинки в Законі прописаний і чіткий алгоритм дій інспектора при зупинці автомобіля.

Зокрема, частина 2 статті 18 Закону зобов’язує інспектора, звертаючись до водія, назвати своє прізвище, посаду, спеціальне звання та пред’явити на його вимогу службове посвідчення.

Після цього інспектор зобов’язаний проінформувати водія про конкретну причину зупинки з докладним описом підстави для зупинки, визначеної в цій статті.

Водночас, частина 1 статті 18 Закону зобов’язує поліцейського дотримуватися законів і не порушувати водійських прав. Водій має право на отримання інформації, хто саме його зупинив і за що саме зупинив. Також водій має право на безперешкодний рух за відсутності законних підстав для його зупинки!

Права водія в разі безпричинної зупинки. Якщо ж інспектор відмовляється представитися, пред’явити службове посвідчення або не повідомляє конкретної підстави зупинки з перелічених у статті 35 Закону, він не має права вимагати пред’явити документи.

В такому випадку водій може запитати згоди інспектора про можливість продовження ним руху. Якщо ж інспектор і далі наполягає на пред’явленні документів на право керування, не виконавши при цьому свої обов’язки, то водій має право невідкладно зателефонувати на 102 і повідомити про неправомірні дії співробітників поліції. Як правило, на цій стадії проблема врегульовується.

Висновок. Закон дозволяє працівниками поліції зупиняти автомобілі лише за наявності законних підстав і з виконанням обов’язків щодо представлення, пред’явлення службового посвідчення і інформування водія про конкретну причину зупинки, передбаченої статтею 35 Закону. У разі невиконання цих обов’язків, водій має право вимагати у працівників поліції належного виконання своїх обов’язків.

Рейтинг кредитних карток для водіїв

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua