64457
Автомобілістам розповіли про необхідність надавання інспектору письмового пояснення під час зупинки
— Особисті фінанси
Після зупинення транспортного засобу поліцейський зазвичай пропонує надати пояснення стосовно правопорушення на дорозі.
Навіщо потрібно це робити, розповідає Дорожній адвокат.
“Типова ситуація: після зупинення транспортного засобу, поліцейський пропонує вам надати пояснення стосовно правопорушення на дорозі. Ви, намагаючись не загострювати стосунки з інспектором, дружелюбно повідомляєте, що не бажаєте надавати пояснення і “каєтесь, що більше не будете порушувати”. При цьому ви наївно сподіваєтеся, що поліцейський на перший раз вас відпустить”, – описує ситуацію адвокат.
Далі поліцейський, жодним словом не попереджаючи про винесення постанови, відлучається з вашими документами у свій автомобіль. А ви очікуєте його повернення з надією, що все владнається мирним шляхом.
В цьому і полягає тактика поліцейського: до вручення постанови жодними діями чи словами не дати вам зрозуміти, що він має намір вас оштрафувати.
“Однак, через декілька хвилин поліцейський повертається і просить вас розписатись в отриманні постанови про накладення штрафу. Отримавши постанову, у вас одразу з’являється бажання все ж таки написати пояснення про свою невинуватість. Але вже пізно, такої можливості поліцейський вже не надає. Вас оштрафували”, – пояснює експерт.
Як заощадити на оплаті штрафу ПДР 🚗
Тому, запитання поліцейського: «Чи не бажаєте надати пояснення?» – не є дружньою пропозицією. Це ознака того, що поліцейський має на меті скласти щодо вас постанову.
Отже, ніколи не відмовляйтесь від пропозиції надати письмові пояснення (якщо ви не згідні з поліцейським) і обов’язково напишіть пояснення про відсутність правопорушення. Це пояснення надалі буде важливим аргументом при розгляді справи в суді і може бути єдиною підставою для скасування штрафу.
Довідка Finance.ua:
- В населених пунктах обмеження швидкості становить 50 км/год. Штраф за перевищення швидкості більше ніж на 20 км/год становить 255 грн. Штраф за перевищення швидкості більше ніж на 50 км/год – 510 грн.
- Оскаржити штраф можна як і у вищому органі (управлінні патрульної поліції в областях і Києві), так і в суді першої інстанції (районний суд) за місцем скоєння правопорушення, протягом 10 днів з моменту вручення постанови.
- Термін розгляду залежить від суду, в Києві це може бути від двох місяців до року. Від судового збору водії звільнені.
Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною