814
В НБУ розповіли, хто і як приймає рішення про проведення інтервенцій на валютному міжбанку
— Валюта
Існує закритий документ, в якому затверджена тактика роботи на ринку. На його підставі Правління НБУ визначає ряд кількісних критеріїв, досягнення яких може бути підставою для проведення валютної інтервенції.
Про це в інтерв’ю порталу «Мінфін» розповів директор департаменту відкритих ринків НБУ Олексій Лупін.
За словами Лупіна, в закритому документі встановлені, в тому числі, певні числові межі того, що вважати надмірним коливанням. У разі надмірних коливань, департамент відкритих ринків вносить пропозицію про проведення валютної інтервенції заступнику голови, який курирує валютну вертикаль. Він приймає остаточне рішення про проведення інтервенції.
Читайте також: Я не бачу ризиків суттєвої девальвації до кінця року, – Марченко про курс гривні відносно долара
«Плюс ми дивимося на настрої ринку. Ось курс закриття — 28,45 грн/$, поточні котирування 28,44 на 28,445. Тобто, має місце невелике укріплення курсу. Відповідно, ми нічого не робимо. Однак ситуація може дуже швидко змінюватися», — пояснив він.
Олексій Лупін нагадав, що в жовтні було всього 5 інтервенцій. Це цілком відповідає стратегії НБУ, яка передбачає мінімізацію присутності на ринку.
«Наша мета – щоб валютний ринок був саморегульованим. За винятком дійсно кризових моментів, як, наприклад, наприкінці березня нинішнього року. Якщо на ринку відсутні надмірні коливання курсу і ми просто спостерігаємо — для нас це ідеальна ситуація», — підкреслив директор департаменту відкритих ринків НБУ.
🎬 Дізнавайтеся першими про валютні коливання на YouTube-каналі Finance.ua
За матеріалами: Мінфін.com.ua
Поділитися новиною