31238
Податок на депозити: скасувати не можна залишити
— Кредит&Депозит
В Україні вже шість років діє оподаткування доходів з банківських депозитів, але останнім часом стали лунати голоси банкірів, політиків і експертів на підтримку скасування цього податку.
Ініціативу з доволі переконливими аргументами підтримав і Національний банк. Однак, в умовах спричиненої пандемією коронавірусу економічної кризи уряд, який відповідає за наповнення державного бюджету, навряд чи може піти на відмову від важливого і при цьому гарантованого джерела доходів.
Боротьба за скасування оподаткування доходів з вкладів громадян набуває форми позиційної війни, де у кожної зі сторін своя правда.
Зі зниженням прибутковості за вкладами більш ніж в два рази, необхідність заплатити майже п’яту частину процентного доходу у вигляді податку стала набагато відчутнішою для населення.
Українці стали шукати альтернативи при розміщенні своїх коштів. У зв’язку з цим, підвищилася привабливість вкладень в облігації внутрішньої державної позики (ОВДП), доходи за якими не обкладаються податком.
Таким чином, стали створюватися нерівні умови на фінансовому ринку для банків – люди стали активніше вкладати в ОВДП, вибираючи для себе більш вигідний варіант розміщення власних заощаджень.
За словами голови Ради Незалежної асоціації банків України Романа Шпека, важливо, щоб держава не грала проти банків.
“Якщо доходи від депозитів оподатковуються, а від державних цінних паперів – не оподатковуються, то це нерівні умови з боку держави. І це також потрібно вирішувати”, – повідомив Шпек.
Про необхідність скасувати цей вид оподаткування говорять і в Нацбанку. Подібну ініціативу висловлювали і Рада НБУ, і голова правління Кирило Шевченко, аргументуючи це тим, що слід повертати привабливість такого інвестиційного інструменту як депозит для залучення коштів у банківський сектор і, як наслідок, його подальшого розвитку.
Довідка Finance.ua:
- ФГВФО розповів про плани підвищити гарантовану суму відшкодування вкладів
- Гарантована сума у країнах ЄС на сьогодні становить 100 000 євро. Рухаючись за європейськими стандартами, Фонд гарантування вкладів ставить перед собою завдання поетапно досягти цього показника. Крім того, за світовими тенденціями державні гарантії мають поширюватись на 90% за кількістю вкладів і на 60% за сумою вкладів у банківській системі.
Ви можете отримувати більше з вашого депозиту. Finance.ua домовився з банками, щоб ви могли отримати «Бонус до депозиту». Вигідну надбавку до відсотка можна оформити в три кроки.
Отримати бонус до депозиту
За матеріалами: УНІАН
Поділитися новиною