Реальна зарплата у 2021 році зросте на 9,5% - Нацбанк
За прогнозом Національного банку України, реальна заробітна плата у 2020 році зросте на 6,2%, а в 2021 році – на 9,5%.
Про це йдеться у щоквартальному Інфляційному звіті НБУ за жовтень 2020 року.
“Доходи українців після нетривалої паузи на етапі жорсткого карантину відновили зростання. Подальше пожвавлення економіки й зростання соціальних стандартів підтримає цей процес. Номінальна зарплата зросте на майже 9% у 2020 році й на 16% у наступному. Реальна – на 6,2% і 9,5% відповідно”, – йдеться в повідомленні.
Очікується також подальше поліпшення ситуації на ринку праці. Рівень безробіття після стрибка майже до 10% у II кварталі поступово повертатиметься до нейтрального.
За прогнозом НБУ, у 2021 році безробіття становитиме 8,6%, у 2022 році – 8,4%.
Як зазначається в огляді, порівняно з попередніми кризами (2008-2009 та 2014-2015 років), коли рівень безробіття зростав поступово та досягав найвищих значень у ІІІ-IV кварталі після початку кризи, під час коронакризи зростання рівня безробіття дуже стрімке.
“Наявні високочастотні індикатори свідчили про порівняно швидке відновлення ринку праці, що дає підстави очікувати зростання рівня зайнятості вже в ІІІ кварталі”, – йдеться в документі.
Нагадаємо, За даними Держстату, середня номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій України у вересні 2020 року склала 11 998 гривень. Це на 4,8% (на 552 гривні) більше порівняно серпнем (11 446 гривень).
Довідка Finance.ua:
- Вища за середню по країні зарплата в Донецькій (12 981 грн) і в Київській області (12 109 грн). В інших регіонах зарплати не вищі за середню по Україні.
- Якщо у шукачів не виходить знайти роботу самостійно, вони звертаються до посередників або з відчаю погоджуються на сумнівні пропозиції роботодавців. На жаль, така співпраця не завжди приносить реальну допомогу в працевлаштуванні, а частіше виявляється обманом.
- В Україні закон дозволяє отримувати частину зарплати після звільнення у вигляді допомоги з безробіття. Крім того, допомогу на час карантину можуть отримувати і ті, хто втратив частину заробітку.
До речі, якщо вас цікавить швидка позика до зарплати, за допомогою порталу Finance.ua можна підібрати для себе оптимальні умови.
Хочу отримати гроші онлайн 👛
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною