0 800 307 555
0 800 307 555

Через карантин у всьому світі обвалилися прямі іноземні інвестиції


Через карантин у всьому світі обвалилися прямі іноземні інвестиції

Обсяг прямих іноземних інвестицій у світі в першому півріччі 2020 року скоротився на 49% в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року.

Про це йдеться в доповіді Конференції ООН з торгівлі та розвитку.

“Глобальні потоки ПІІ (за винятком офшорних фінансових центрів в країнах Карибського басейну) в першій половині 2020 року перебували під серйозним тиском через пандемію COVID-19. За оцінками, вони досягли $399 млрд, що на 49% менше, ніж у 2019 році, оскільки локдауни по всьому світу змушували компанії відкладати існуючі інвестиційні проєкти і відкладати несуттєві інвестиції для збереження грошових буферів», — сказано в доповіді.

Скорочення торкнулося всіх основних форм ПІІ. Так, кількість нових оголошених інвестиційних проєктів знизилася на 37%, кількість транскордонних злиттів і поглинань впала на 15%, а кількість оголошених угод з фінансування транскордонних проєктів скоротилася на 25%.

“Найбільший спад спостерігався в розвинених країнах, де ПІІ досягли, за оцінками, $98 млрд в першому півріччі 2020 року — це зниження на 75% в порівнянні з 2019 роком», — сказано в доповіді.

Приплив ПІІ в країни, що розвиваються, скоротився на 16%, що менше, ніж очікувалося раніше.

Крім того, потоки прямих іноземних інвестицій були на 28% нижчими в країни Африки, на 25% – Латинської Америки і Карибського басейну, а також на 12% – в країни Азії, головним чином через стійкі інвестиції в Китай.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua