Українцям пояснили, чи зараховують роки у виші в трудовий стаж — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Українцям пояснили, чи зараховують роки у виші в трудовий стаж

Казна та Політика
108126
Підтверджене документально навчання на очній формі до 1 січня 2004 року (незалежно від рівня акредитації навчального закладу) зараховується до страхового стажу для отримання пенсії.
Про це пише портал “Хвиля”, посилаючись на дані Пенсійного фонду України.
У Законі “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” зазначено, що страховим стажем є період, під час якого людина відносилася до застрахованих і за який щомісяця заплачено внески в розмірі не менше від мінімального.
ПФУ обчислює страховий стаж з початку 2004-го за даними з системи персоніфікованого обліку внесків, а за час до цього року на підставі документів і згідно з порядком, який діяв до набрання чинності зазначеного вище закону.
У пункті “д” ст.56 Закону “Про пенсійне забезпечення” зазначено, що до робочого стажу зараховують роки навчання в середніх спеціальних навчальних закладах, училищах, вишах, на курсах з підвищення кваліфікації та підготовки персоналу, в докторантурі та аспірантурі.
Для підтвердження періоду навчання необхідно обов’язково надати дипломи, свідоцтва, посвідчення, довідки та інші документи.
Як свідчить статистика Пенсійного фонду, найчастіше пенсіонери в Україні отримують пенсії від 1 501 до 2000 грн, тому Finance.ua вирішив запитати у читачів порталу, чи розраховують вони на державну пенсію через 15 років. Опитування показало, що повністю покладатися на пенсійні виплати після виходу на пенсію готові 33%.

Довідка Finance.ua:

  • Згідно з щорічним глобальним опитуванням, Нідерланди та Данія зміцнили свої позиції як країни з кращими пенсійними системами в світі. Країни зайняли дві верхні позиції в глобальному пенсійному індексі Mercer CFA Institute.
  • Міністр соціальної політики України Марина Лазебна повідомила, що в Україні сьогодні на 13 мільйонів офіційно працюючих громадян припадає 11,3 мільйона пенсіонерів.

Що українці чекають від курсу, чи зможуть пережити посилення карантину і прожити без держпенсії

За матеріалами:
Хвиля
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас
Цікаво, я вчився два роки на одному факультеті, а потім перепоступив на інший, не переводився, мені мають зарахувати усі 6+2 роки чи тільки 6
А у меня вопрос если поступил учится в России в 1991 году потом распался СССР будет стаж считаться в Украине.
ajkomarina74 так и России не было до 91 года?
то виходить якщо тебе залишали на другий рік то і стаж буде більший))
Как по мне, то время за которое был заплачен налог (ЕСВ) должно считается за стаж, все остальное нет. А учился или что-то другое делал чего это должно кого-то волновать ?
ssnet, Статья как раз о том, что никакого ЕСВ до 2004 года не было. А Вы собираетесь у ваших дедушек и бабушек пенсии отобрать, раз они ЕСВ не платили? Тут речь о том, что закон обратной силы не имеет. До 2004 стаж начисляли и никто его теперь не отберет.
Вже не знають як кинуть людей. Видумують різні схеми. І аж після 16років розкривають карти. Чорти під куполом!
nighthawk5, нифига. повторное обучение в стаж не добавляется, только академический отпуск, но чтобы его оформить нужно что-то очень много пропустить по уважительной причине (для повторного обучения нужно было гораздо меньше).
RomanTik, Згоден з Вами, але всі мої знайомі-двієчники перед тим як йти на другий рік (деякі умудрялись двічі(!) зіскакувати з 4 курсу на другий) обов'язково брали на рік академку, звісно це супроводжувалося рішаловом, але факт є факт...
Повезлр .Хоть на п'ять років стажу буде більше.А то попробуй зараз його зароби, якщо офіційно на роботу не оформлюють.
Читати всі коментарі на форумі