0 800 307 555
0 800 307 555

Суд зобов'язав КМДА добудувати житловий комплекс Войцеховського


Суд зобов'язав КМДА добудувати житловий комплекс Войцеховського

Суд зобов’язав Київську міську державну адміністрацію завершити будівництво житлового комплексу “Деміївський квартал” у зв’язку з нездатністю забудовника продовжувати будівництво.

Про це свідчить постанова шостого апеляційного адміністративного суду, повідомляє видання “Наші гроші”.

Добудова має відбутися без додаткового залучення коштів фізичних осіб, які вже виконали фінансові зобов’язання перед замовником будівництва та отримали квартири за актом прийому-передачі.

Суд визнав протиправною бездіяльність Київської міської державної адміністрації щодо організації роботи, пов’язаної із завершенням будівництва житлового комплексу.

Апеляційний суд дійшов висновку, що протиправна бездіяльність КМДА полягає в утриманні від реалізації повноважень, спрямованих на організацію роботи, пов’язаної із завершенням будівництва ЖК “Деміївський квартал”.

Суд зазначив, що КМДА була зобов’язана в межах наданих їй законами і Конституцією повноважень здійснювати контроль за дотриманням договірних зобов’язань забудовниками – ТОВ “СБ ЛТД” і ТОВ “Укрміськбудхолдинг”, за будівництвом і прийняттям в експлуатацію цього об’єкта будівництва, і, оскільки в ході судового розгляду було підтверджено неспроможність забудовника продовжувати таке будівництво, організувати роботу, пов’язану з його завершенням.

У відповідь КМДА обмежилася лише листуванням з відповідними органами контролю, проведенням нарад, засідань, зустрічей, які, втім, не були ефективними і не призвели до реальних і юридично значущих наслідків, жодним чином не вирішили ситуацію із завершенням будівництва.

Колегія суддів зазначає, що бездіяльність КМДА виникла внаслідок ігнорування визначених чинним законодавством власних повноважень.

Позов до суду подали двоє власників квартир у цьому ЖК. Попередні договори купівлі-продажу вони уклали з “СБ ЛТД”. Вони зазначають, що не отримали квартири у зв’язку з невіданням будинків в експлуатацію та зупинкою будівельних робіт.

“СБ ЛТД” стало замовником будівництва на ділянках, які з 2007 року орендувало ТОВ “Техенерго”. А надалі “СБ ЛТД” уклало договір з ТОВ “Укрміськбудхолдинг”, який повинен був добудувати житловий комплекс.

Цей об’єкт входить до списку 40 об’єктів, які самовільно реалізовувала група компаній “Укогруп” Анатолія Войцеховського на самозахоплених ділянках. Ці забудови зараз є об’єктом розслідування у справі Нацполіції.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua