0 800 307 555
0 800 307 555

Samsung створила дисплей з неймовірно великою роздільною здатністю


Samsung створила дисплей з неймовірно великою роздільною здатністю

Спільно з вченими зі Стенфордського університету Samsung винайшла дисплей з щільністю близько 10 000 пікселів на один дюйм. Розробка базується на технології органічних світлодіодів.

Завдяки спільній співпраці фахівцям з корейської компанії і Стенфорда вдалося створити дисплей надвисокої роздільної здатності. Отримана OLED-панель має показник щільності пікселів (ppi, pixels per inch) близько 10 000 на дюйм, повідомляється в прес-релізі, опублікованому на сайті університету.

Така щільність призначена для використання в гаджетах, екран яких знаходиться на близькій відстані від органів зору. Для порівняння, щільність пікселів дисплеїв у сучасних смартфонів варіюється від 400 до 500 пікселів на дюйм.

Розробка, яку умовно називають newOLED, базується на існуючій технології органічних світлодіодів. Також при створенні дисплея нового типу вчені спиралися на технології побудови сонячних панелей.

“Наша технологія добре підходить для обладнання сонячних панелей, тепер у нас є шанс вплинути і на дисплеї”, – повідомив матеріалознавець Стенфордського університету Марк Бронгерсма.

В описі newOLED говориться, що при створенні панелі між шарами використовуються спеціальні плівки для випромінювання світла: одна зі срібла, друга з металу, що має нанотекстуру. В результаті цього створюється ефект, коли певні кольори резонують крізь пікселі. Таким чином, змінюються відбивні властивості панелі і підвищується щільність пікселів.

Фахівці уточнили, що екрани нового типу можна буде застосовувати в сегменті споживчої електроніки. Зокрема, в VR-гарнітурах і подібних аксесуарах, в яких роздільна здатність екрану має визначальне значення.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua