0 800 307 555
0 800 307 555

Зеленський ініціював зміну процедури банкрутства в Україні на період карантину


Зеленський ініціював зміну процедури банкрутства в Україні на період карантину

Президент Володимир Зеленський подав до Верховної Ради законопроєкт, який має на меті змінити процедуру банкрутства на період карантину.

Про це йдеться в законопроекті 4220 від 15.10.2020 “Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання окремих питань процедур банкрутства на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби COVID-19”.

🎬 Надокучливі колектори: як правильно розмовляти, куди скаржитись і хто може захистити

Як зазначено у пояснювальній записці, зміни до Кодексу про процедури банкрутства необхідні, адже через карантинні обмеження затягується провадження у справах про банкрутство.

Що запропоновано – дозволити кредиторам на період карантину проводити збори у режимі відеоконференції. Однак, для підтвердження повноважень учасника комітету (зборів) кредиторів, необхідно надати документи, які підтверджують особу та її повноваження. Зауважимо, всі документи повинні бути засвідчені електронним цифровим підписом.

Читайте також: Банкрутство фізосіб в Україні

Якщо ж учасник не має такого підпису, то “підтвердження особи здійснюється у порядку, визначеному законом про Єдиний державний демографічний реєстр”.

У документі запропоновано дозволити проводити збори шляхом опитування. Для цього ініціатор опитування повинен надіслати всім учасникам зборів запит з проєктом рішення щодо запропонованого питання.

Законопроєкт має на меті дозволити суду продовжити термін проведення попереднього засідання у справі про банкрутство у кількох випадках:

  • за клопотанням комітету кредиторів, кредитора;
  • за клопотанням арбітражного керівника;
  • за власною ініціативою.

Довідка Finance.ua:

  • Раніше Міністерство юстиції показало найпоширеніші стереотипні думки щодо процедур банкрутства.
  • 18 червня Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроєкт №3322, що передбачає на період дії карантину та протягом 90 днів після його скасування встановити заборону на відкриття провадження у справах про банкрутство боржників-юросіб за заявками кредиторів.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua