0 800 307 555
0 800 307 555

РРО: основні вимоги під час здійснення розрахунків із покупцями


РРО: основні вимоги під час здійснення розрахунків із покупцями

Власники РРО мають дотримуватися основних вимог під час здійснення готівкових та безготівкових розрахунків із покупцями.

Про це інформує Головне управління ДПС в Івано-Франківській області.

Вимоги до роботи з розрахунками і РРО:

 • у кінці робочого дня (зміни) треба створювати у паперовій та/або електронній формі (крім автоматів з продажу товарів/послуг) фіскальні звітні чеки при здійсненні розрахункових операцій;
 • забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО, а у випадку використання розрахункової книжки – загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня;
 • створювати в паперовій та/або електронній формі X-звіти, Z-звіти та інші документи, що передбачені документацією на РРО, відповідно до законодавства;
 • зберігати на місці проведення розрахунків реєстраційне посвідчення та останню довідку про опломбування РРО або їх копії.

Хто має дотримуватись цих норм: суб’єкти господарювання, які використовують реєстратори розрахункових операцій для здійснення розрахункових операцій у готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також здійснення операцій з приймання готівки для подальшого її переказу.

Довідка Finance.ua:

 • Наявність ризиків у повноті проведення розрахунків через РРО може стати підставою для фактичної перевірки контролюючого органу.
 • Використання реєстраторів розрахункових операцій стане обов’язковим з 1 січня 2021 року.
 • З 1 серпня 2020 року бізнес отримав можливість використовувати програмні реєстратори розрахункових операцій. Запровадження програмних РРО є альтернативою традиційним РРО (касовим апаратам).
 • Серед низки законодавчих новацій у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) передбачається запровадження механізму «Кешбек».
 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Весь ринок:Особисті фінанси
Все, що ми знаємо про:ДПС України
Опитування
В Контексті Finance.ua