Прожитковий мінімум в Україні вдвічі нижчий за межу бідності у світі - Новак — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Прожитковий мінімум в Україні вдвічі нижчий за межу бідності у світі - Новак

Казна та Політика
1192
Понад чверть українців живуть за межею бідності, за даними моніторингу офісу омбудсмена України. Прожитковий мінімум в Україні становить близько 75 доларів на одну людину в місяць, мінімальна заробітна плата – 176 доларів.
Це дуже мало, такий дохід не в змозі забезпечити життєві потреби людини, розповів у коментарі Gazeta.ua економіст, політолог Андрій Новак.
“Є міжнародна класифікація ООН про межу бідності і сьогодні це рівень доходів людини менше $5 на день. Тобто, $150 на місяць. При діючому курсі в Україні це 4200 грн”, – каже експерт.
Новак зауважив, що пенсіонерів в Україні 27%, і переважна більшість із них отримують пенсію, нижчу 4200 грн.
“Плюс непрацюючі. Плюс ті, хто працює на реально мінімальну зарплату. Тож у цілому можна сказати, що не менше третини населення України перебувають нижче межі бідності за міжнародною класифікацією ООН”, – підкреслив економіст.
Негативно відбилася на заможності українців і пандемія з пов’язаними карантинними обмеженнями. Багатьох звільнили або відправили в неоплачувані відпустки. Немало бізнесів підприємцям довелося згорнути або закрити.
“Фінансова подушка у більшості українців відсутня. Тому можна говорити, що українці зараз мають набагато важчий фінансовий стан, ніж до карантину. Чим довше він триватиме і будуть обмеження, пов’язані з коронавірусом, тим більше українців опиняться за межею бідності”, – сказав Новак.
І підкреслив, що єдиний варіант підвищення рівня життя – покращення стану економіки. Це дасть можливість поступово піднімати соціальні стандарти. Адже тільки з економічного росту в країні з’явиться можливість підвищення соціальних платежів – пенсій та усіх видів допомоги. І навпаки, у слабкій економіці високих соціальних стандартів не буде.
“Ріст економіки можливий, коли зростає кількість платників податків, вони збільшують свої податкові платежі, зростає кількість робочих місць – для цього потрібен розвиток виробництва. Він може відбуватися або через інвестиції, або через державні програми розвитку, або через масштабне кредитування під низькі відсотки, яке дозволить створювати нове виробництво або розвивати існуюче”, – розповів економіст.
До речі, якщо вас цікавить швидка позика до зарплати, за допомогою порталу Finance.ua можна підібрати для себе оптимальні умови.

Хочу отримати гроші до зарплати 💸

За матеріалами:
Газета по-Українськи
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас