1243
Як читачі Finance.ua обирають нерухомість? (опитування)
— Нерухомість
Якщо треба орендувати житло, продати або купити квартиру без додаткових витрат, більшість читачів Finance.ua не будуть звертатися за допомогою до рієлторів.
Про це свідчить опитування Finance.ua, що проводилося у серпні-жовтні 2020 року.
Таких, хто не готовий доплачувати за послуги посередника при купівлі-продажу нерухомості, серед читачів нашого сайту виявилося 43%.
Ще майже чверть (26%) опитаних заявили, що у таких випадках завжди звертаються до рієлторів.
Та й без допомоги посередників можна знайти гідні варіанти, хоч, певно, для цього доведеться витратити більше часу й зусиль. Так вважає 31% респондентів, що у нашому опитуванні обрали варіант відповіді “Я сам собі рієлтор”.
До речі, згодом в Україні співпраця з рієлторами або брокерами при операціях з нерухомістю може стати обов’язковою. У парламенті зареєстрували законопроєкт №3618 від 09.06.2020, яким влада хоче вивести рієлторську діяльність із “тіні”.
Що нового пропонує законопроєкт про рієлторську діяльність:
- якщо закон ухвалять, то в Україні буде створено Національну федерацію фахівців у сфері рієлторської діяльності, куди українці зможуть скаржитися на нечесних брокерів, якщо вважатимуть, що їхні права порушили;
- окрім того, рієлторські послуги зможуть надавати лише особи з відповідною ліцензією, яку можна отримати після складання іспиту;
- також буде створено реєстр, який буде містити дані про фахівців і об’єкти нерухомості;
Як покарання для рієлторів, що продовжать працювати в тіні, пропонують ввести штрафи за роботу без рієлторських свідоцтв від 8,5 тис. до 17 тис. грн, з конфіскацією отриманого прибутку. За повторне порушення – від 17 тис. до 34 тис. грн, знову ж таки з конфіскацією вилучених коштів.
А що зараз з цінами на нерухомість?
“Первинка”. Від початку карантину середня вартість квадратного метра нового житла у столиці кілька місяців майже не змінювалася: від березня до липня 2020 цей показник виріс лише на 200 гривень — до 25 200. У липні ж відбувся певний стрибок цін і вартість сягнула 25 500 грн за “квадрат”. Вересневий показник аналітики зафіксували на рівні 26 600 грн/м².
Варто зазначити, що в іншому великому місті України — Одесі, вартість квадратного метра у новобудові у вересні зрівнялась зі столичною – 26 600 грн. При цьому у Львові цей показник зафіксований на рівні 17 800 грн/м².
“Вторинка”. На вторинному ринку вереснева середня вартість виставлених на продаж квартир в Києві відзначена на рівні 41 260 грн/м², в Одесі – 26 126 грн/м², у Львові – 25 453 грн/м².
Яка нерухомість цікавить покупців:
- статистика свідчить, що у липні 54% користувачів порталу цікавилися нерухомістю на первинному ринку;
- інші 46% шукали житло на “вторинці”.
Вартість оренди квартир у Києві:
- 1-кімнатку у вересні в середньому здавали за 13 300 грн/міс.;
- 2-кімнатна коштувала 22 000 грн/міс.;
- 3-кімнатна – 35 900 грн/міс.
За матеріалами: Finance.ua
Поділитися новиною