0 800 307 555
0 800 307 555

Чи повинен водій пред’являти на місці зупинки електронний поліс


Чи повинен водій пред’являти на місці зупинки електронний поліс

На сьогодні в Україні офіційно дозволено використання електронного полісу. Про це пише Дорожній Адвокат.

Як можна пред’являти . Цей поліс може бути пред’явлений водієм або з телефону, або роздрукований примірник на паперовому носії (п.п.2.1.ґ та 2.4.а ПДР).

При цьому інформація про наявність страхового полісу по конкретному автомобілю є в центральні базі МТСБУ.

Хто перевіряє. Його наявність може перевірити як водій, так і інспектор.

Приклад. Під час зупинки автомобіля працівниками поліції, водій відмовився пред’явити інспектору електронний поліс, мотивуючи тим, що інспектор може перевірити його самостійно в базі. Інспектор виніс відносно водія штраф за непред’явлення полісу на вимогу працівника поліції на підставі ч.1 ст.126 КУпАП у розмірі 425 грн. Водій оскаржив штраф у суді. Скасовуючи постанову, суд першої інстанції визнав дії працівника поліції «надмірним формалізмом» і визнав штраф незаконним (Рішення від 12.05.2020).

При цьому суд зазначив, що «наявний відкритий та публічно-доступний веб-сервіс дозволяє перевірити наявність полісу на конкретний транспортний засіб на місці зупинки». Тобто суд погодився з аргументами водія, що інспектор має можливість самостійно перевірити наявність поліса без обов’язкового пред’явлення примірника полісу водієм.

Управління патрульної поліції не погодилось із зазначеною позицією та оскаржило рішення суду першої інстанції у апеляційному порядку.

Апеляційний суд, розглядаючи матеріали справи, зробив висновок, що «на вимогу поліцейського водій повинен пред`явити для перевірки поліс (договір) обов`язкового страхування … При цьому вказаний поліс повинен знаходитись безпосередньо у розпорядженні водія (у транспортному засобі, яким водій керує)».

При цьому апеляційний суд визнав штраф незаконним з інших мотивів, а саме ненадання поліцією доказів непред’явлення водієм страхового полісу.

Висновки суду. Таким чином, згідно з висновком апеляційного суду, наявність інформації про поліс у базі МТСБУ не звільняє водія від обов’язку пред’явити електронний чи роздрукований примірник полісу на місці зупинки.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua