0 800 307 555
0 800 307 555

Застава для викрадача авто відтепер залежатиме від вартості вкраденого – МВС


Застава для викрадача авто відтепер залежатиме від вартості вкраденого – МВС

Після внесення змін до законодавства щодо посилення відповідальності за викрадення авто відтепер для викрадачів авто запобіжний захід у вигляді застави обчислюватиметься, виходячи з вартості викраденого автомобіля.

Про це повідомив радник міністра внутрішніх справ Михайло Апостол на своїй сторінці у FACEBOOK.

“Днями почали діяти зміни до Кримінального кодексу, які збільшують покарання за викрадення автомобілів”, – пише Михайло Апостол.

Що зміниться:

  • за незаконне заволодіння транспортним засобом передбачено покарання у вигляді обмеження волі на строк від трьох до п’яти років або позбавлення волі на той самий строк;
  • “професійні” викрадачі, які ретельно готуються до скоєння злочину, мають спеціальні технічні засоби для викрадення, будуть відповідати адекватно вчиненому злочину, в тому числі і запобіжний захід у вигляді застави буде обчислюватися, виходячи з вартості викраденого автомобіля.

“До прийняття закону особа, яка вчиняла угон автомобіля вперше, мала можливість заплатити штраф чи відбутися умовним покаранням. В новій редакції закону цю норму вилучили. Тепер людина, яка посягає на чужу власність, буде нести лише кримінальну відповідальність”, – пояснив радник міністра внутрішніх справ.

Встановлення тяжкості злочину:

  • раніше встановлювалась з урахуванням того, чи були понесені збитки. Але якщо автівка поверталася власнику в тому стані, в якому її вкрали, то суд вважав, що збитку не було. Цю норму змінили;
  • зараз, незалежно від того, чи була повернута машина чи ні, вважається, що жертва отримала величезну моральну травму, а значить, була заподіяна шкода.

“У законі змінили факт того, що лише за перше викрадення можна призначати умовний термін. Якщо особа викрала автомобіль, то суд відразу повинен призначати реальний термін”, – додав він.

Довідка Finance.ua:

  • Раніше президент Зеленський підписав Закон «Про внесення змін до статті 289 Кримінального кодексу України щодо протидії незаконному заволодінню транспортним засобом» № 875-IX, який Верховна Рада ухвалила 3 вересня 2020 року.
  • У Міністерстві внутрішніх справ вважають справедливим, що за викрадення елітних автомобілів покарання суворіше, ніж за угон радянських.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Дивись також
Весь ринок:Особисті фінанси
Все, що ми знаємо про:МВС України
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua