0 800 307 555
0 800 307 555

Індивідуальні лічильники газу: хто повинен платити за установку


Індивідуальні лічильники газу: хто повинен платити за установку

Визначити фактичне споживання природного газу в окремій квартирі неможливо, якщо встановлений загальнобудинковий вузол обліку природного газу. Через це окремому споживачу може надлишково нараховуватися абонентська плата за використаний природний газ. Розв’язати таку ситуацію можна встановленням індивідуального лічильника газу.

Про це повідомляється на сторінці Міністерства юстиції у FACEBOOK.

«Законом України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» визначено, що фінансування робіт з оснащення лічильниками газу населення здійснюється, зокрема за рахунок коштів суб’єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території. Газорозподільні підприємства зобов’язані забезпечити встановлення лічильників газу для населення, що проживає у квартирах і приватних будинках, в яких газ використовується для підігрівання води та приготування їжі», – ідеться в повідомленні.

Відповідно до Закону України «Про захист прав споживачів», держава:

  • забезпечує споживачам захист їх прав;
  • надає можливість вільного вибору продукції, здобуття знань і кваліфікації, необхідних для прийняття самостійних рішень під час придбання та використання продукції відповідно до їх потреб;
  • гарантує придбання або одержання продукції іншими законними способами в обсязі, що забезпечує рівень споживання, достатній для підтримання здоров’я та життєдіяльності.

“Згідно із зазначеним Законом права споживача вважаються в будь-якому разі порушеними, якщо виконавець послуги нав’язує такі умови одержання послуги, які ставлять споживача у нерівне становище порівняно з іншими споживачами, порушується принцип рівності сторін договору, ціна продукції визначена неналежним чином”, – додають у міністерстві.

Якщо споживач сплачує за газопостачання за встановленими тарифами, в яких передбачені витрати на встановлення лічильників газу, у тому числі індивідуальних, то відповідач зобов’язаний надавати послуги, які були оплачені.

Довідка Finance.ua:

  • Облгази почали виставляти споживачам рахунки із значною сумою заборгованості, яку не зазначали раніше. При цьому споживачам погрожують відключенням газопостачання в разі несплати.
  • В Україні газ з вересня по грудень 2020-го подорожчає з 5,4 до 7 грн за кубометр.

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr 🤫

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Опитування
В Контексті Finance.ua