0 800 307 555
0 800 307 555

У Фінляндії будують перший у Європі завод для переробки побутового текстильного сміття


У Фінляндії будують перший у Європі завод для переробки побутового текстильного сміття

У Фінляндії влітку 2021 року відкриють перший завод, який прийматиме на переробку зношений одяг та інше текстильне сміття від домогосподарств.

Про це повідомляє Yle.

Будівництво заводу вже розпочалося у Пайміо, неподалік від міста Турку на південному заході країни.

Як пише видання, це буде перший подібний завод не лише у Фінляндії, а й у Європі. На ньому буде можливо перетворити ганчір’я на волокна, які текстильна промисловість зможе використовувати для виробництва нової продукції.

Завод створить сотні нових робочих місць та допоможе Фінляндії вирішити проблему з текстильним сміттям. За рік його накопичується 70-100 тонн.

“Ми плануємо наступного літа відкрити одну лінію. Робота буде запускатися поетапно”, – розповідає Сіні Ілмонен, проєктний менеджер із Lounais-Suomen Jätehuolto Oy, компанії, що здійснює будівництво.

Згідно з новим проєктом закону про відходи, передбачається, що Фінляндія почне збирати відходи текстилю окремо у 2023 році. За законодавством ЄС, країни-члени мають почати робити це з 2025 року.

Можливість окремого здати текстильне сміття є і зараз – цим займаються близько 30 муніципальних компаній, але практики і вартість у кожної з них відрізняються.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua