0 800 307 555
0 800 307 555

Спад економіки України у 3 кварталі може бути менше 7% прогнозу - заступник голови НБУ


Спад економіки України у 3 кварталі може бути менше 7% прогнозу - заступник голови НБУ

Динаміка української економіки в останні місяці краща, ніж раніше прогнозував Національний банк, вважає заступник глави НБУ Дмитро Сологуб.

Про це він сказав в інтерв’ю Інтерфакс-Україна.

“Незважаючи на пандемію, економіка працює, настрої у людей такі, що вони споживають, інвестують. Тому мені здається, що у нас у третьому кварталі можуть виявитися цифри кращі, ніж ми очікували, хоча водночас ми бачимо погіршення ситуації із захворюваністю”, – сказав він.

Читайте також: Нацбанк очікує на поступове відновлення економіки в ІІІ кварталі

Сологуб нагадав, що в другому кварталі 2020 року Нацбанк прогнозував спад в 11%, а Держстат оцінив його в 11,4%, на третій квартал НБУ закладав уповільнення спаду до 7,4%, а загалом очікував скорочення української економіки цього року на 6%.

“На сьогодні може виявитися, що цей рік буде трохи краще попереднього прогнозу, але мені здається, що незначно. Можливо, падіння ВВП буде в районі 5%. Поки що ми ще рахуємо новий прогноз”, – зазначив заступник голови Нацбанку.

Він також зазначив, що загалом розвиток ситуації в Україні в цю кризу сильно відрізняється від попередніх років: країна вперше показує приблизно середні у світі темпи спаду, тоді як раніше вона була серед головних постраждалих.

Сологуб наголосив, що це підтверджує правильність фіскальної та монетарної політики, яка проводилася попередніми роками.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Опитування
В Контексті Finance.ua