0 800 307 555
0 800 307 555

Pинок офісної нерухомості в Києві обвалився на 42% у 2 кварталі


Pинок офісної нерухомості в Києві обвалився на 42% у 2 кварталі

Внаслідок пандемії COVID-19, ВВП України скоротився на 9,9% у 2 кварталі (в порівняні з 1 кварталом), і на 11,4% р/р, що негативно вплинуло на підприємницьку активність у країні.

Про це пише Будпортал.

Рівень безробіття в Києві досяг 6,8% у 1 кварталі 2020 року (+0,6 п.п. р/р). Індекс ділових очікувань у 2 кварталі впав на 20,7 п.п. з початку року, та становив 92,4 під час пандемії COVID-19, на фоні зростаючих фінансових і політичних ризиків.

Тенденції. Орендна активність на ринку офісної нерухомості сповільнилися в Києві і загальне валове поглинання склало приблизно 42 000 кв.м (-42% р/р). Угоди з оренди, переважно, були зумовлені потребою компаній оновити офіси, а деякі стратегічні рішення такого роду були спричинені пандемією COVID-19, навіть в такі короткі терміни після початку карантину. Місцями спостерігалась практика скорочення орендних площ, що також була спричинена пандемією COVID-19.

У другому кварталі, на ринку було зафіксовано кілька швидких скорочень площ серед ІТ-орендарів, таких як EPAM та SoftServe, які мали закріплену можливість зменшити офісну площу. Розглядаючи структуру валового поглинання, приблизно 29% валового поглинання припадає на IT-компанії, які складають найбільшу частку попиту на офісну нерухомість кілька років поспіль.

Орендарі в сегменті коворкінгів та сервісних офісів і сегменту оптової торгівлі та рітейлу склали приблизно 11% і 10% в структурі валового поглинання, відповідно.

У 1 кв. 2020 року найбільшою завершеною угодою в сегменті стала оренда приміщення компанією Vodafone (7 800 кв.м) у БЦ Sigma, в рамках стратегії консолідації компанії – об’єднання декількох малих та середніх офісів в одному великому офісі нецентрального розташування. Варто відзначити ще одну значну угоду на ринку – переїзд міжнародної IT-компанії (назва конфіденційна) у приміщення площею 1 500 кв.м в БЦ Astarta.

Також, одна угода з продажу офісної нерухомості кінцевому споживачу була зафіксована у 2 кв. 2020 року: Фонд гарантування вкладів України придбав колишню будівлю «Надра Банку» (11 200 кв.м) за адресою вул. Січових Стрільців,17 для власного користування. Ця угода підвищила частку державного сектору у валовому поглинанні до 32% протягом 1П 2020 року.

Довідка Finance.ua:

  • За результатами глобального опитування міжнародною консалтинговою компанією 8 з 10 людей після карантину хотіли б працювати віддалено хоча б один день на тиждень. Однак, така тенденція не стане причиною масової відмови від офісів. Навпаки, компанії будуть більше інвестувати в якість офісів, створюючи менш щільні приміщення з більшою кількістю спільних просторів. Адже не всі здатні продуктивно працювати в домашніх умовах.

🏙️ Іпотека на житло в Україні. Безкоштовний каталог.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua