0 800 307 555
0 800 307 555

В Україні може змінитися ціна на автогаз і бензин: прогноз


В Україні може змінитися ціна на автогаз і бензин: прогноз

Найближчим часом в зв’язку зі зростанням курсу долара в Україні може змінитися ціна на бензин і автогаз.

Про це, як повідомляють «Факти», заявив директор «Консалтингової групи А-95» Сергій Куюн.

За словами експерта, в останні два тижні на світовому ринку було падіння ціни на нафту, однак український ринок не встиг відреагувати на зниження котирувань.

«Деяка цінова турбулентність є. Попередні два тижні спостерігалося зниження світових цін на нафту. Вартість бареля опустилася до 38 доларів. Український ринок навіть встиг відреагувати на зниження нафтових котирувань. Ціна літра бензину в дрібному опті і навіть в деяких роздрібних мережах знизилася на 20-90 копійок», – зазначив Куюн.

🎬 Дізнавайтеся першими про валютні коливання на Youtube-каналі Finance.ua

«З початку нинішнього тижня пішов зворотний процес і нафта знову подорожчала до 41 долара за барель. Оптовий ринок нафтопродуктів моментально відреагував – ціни почали поступово зростати. До збільшення вартості пального трейдерів також підштовхує повзуча девальвація, яка спостерігається вже кілька тижнів», – сказав Куюн.

За словами експерта, за цей період гривня подешевшала на 50-60 копійок відносно долара.

«Кожна гривня в курсі долара – це 85 копійок у ціні літра бензину. Тобто якщо долар подорожчав на 50 копійок, то лише за рахунок курсових коливань собівартість літра бензину збільшується на 30 копійок. Якщо девальвація національної валюти продовжиться, цей фактор дедалі сильніше впливатиме на ціни», – вважає експерт.

«Що стосується можливої ​​зміни акцизів на нафтопродукти, то певні передумови до зміни існуючого порядку таки є», – вважає Куюн.

«У нас зараз дуже великий імпорт скрапленого газу з Росії. Однозначно, коли в країні виробляється все більше бензину, то виникає питання: для чого ми повинні імпортувати автогаз з Росії, тим самим стримуючи споживання вітчизняного бензину? Так, в разі прийняття запропонованого закону привабливість газу для споживачів різко знизиться, позаяк вигода від його використання нівелюється», – заявив Куюн.

За його словами, саме в цьому сенс пропонованої зміни ставок акцизу, щоб газу споживалося менше, а бензину більше. «Навіть якщо витрати на використання бензину і газу зрівняються, то людям принаймні стане невигідно встановлювати нове газове обладнання на свої автомобілі. Тобто кількість споживачів автогазу не зростатиме. А значить, буде зупинено збільшення споживання цього палива і надалі почне підвищуватися споживання бензину, в тому числі і виробленого в Україні”, – підсумував Куюн.

Народний депутат України Олексій Мовчан заявив про те, що зараз акцизи прописані: для бензинів близько 213 євро за 1000 л, для дизелю – 139 євро за 1000 л і для автомобільного газу – 52 євро за 1000 л.

«Це призводить до нерівності різних видів пального на одному ринку. Ми пропонуємо використовувати справедливий підхід до всіх автомобілістів і ввести акцизну ставку для всіх видів пального однакову, – на рівні 139 євро», – сказав депутат.

Як зміниться ціна. «В результаті ціни на дизельне пальне, яке купують споживачі, ніяк не зміняться в результаті введення нових акцизів. При цьому літр автогазу подорожчає на 3,0-3,4 грн, а бензин подешевшає на 2,9-3,0 грн. Тобто газ може коштувати 14 грн, а бензин – близько 18 грн. Тоді споживач буде приймати рішення на користь бензину, оскільки брати російський газ буде невигідно”, – зазначив Мовчан.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Особисті фінанси
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua