0 800 307 555
0 800 307 555

Зеленський доручив Кабміну погасити борги перед виробниками електроенергії


Зеленський доручив Кабміну погасити борги перед виробниками електроенергії

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про невідкладні заходи щодо стабілізації ситуації в енергетичній сфері і подальшого розвитку ядерної енергетики. Відповідний указ був оприлюднений 22 вересня.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

Згідно з документом, Кабінет Міністрів протягом двох місяців повинен внести на розгляд Верховної ради законопроєкти про розміщення, проєктування та будівництво енергоблоків № 3 і № 4 Хмельницької атомної електростанції.

Також уряд зобов’язаний внести в Раду для розгляду зміни в деякі закони України щодо вдосконалення механізму використання коштів фінансового резерву для зняття з експлуатації атомних блоків, що формується відповідно до закону “Про впорядкування питань, пов’язаних із забезпеченням ядерної безпеки”.

Крім того, Кабмін повинен розробити довгострокову програму розвитку атомної енергетики в рамках реалізації Енергетичної стратегії України на період до 2035 року “Безпека, енергоефективність, конкурентоспроможність”.

Також уряд має забезпечити удосконалення управління держпідприємством “Енергоатом”. Зокрема, прискорити підготовку і проведення корпоратизації підприємства і невідкладно опрацювати питання про передачу функцій з управління цим підприємством Кабміну.

Згідно з указом, уряд має вжити вичерпні заходи, спрямовані на погашення заборгованості, що утворилася перед виробниками електричної енергії держсектора економіки в результаті виконання ними спеціальних обов’язків учасників ринку електричної енергії для забезпечення суспільних інтересів у процесі функціонування ринку електричної енергії та забезпечити недопущення виникнення такої заборгованості в подальшому.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua