0 800 307 555
0 800 307 555

Нардепи у Раді розкритикували проєкт бюджету-2021


Нардепи у Раді розкритикували проєкт бюджету-2021

Кабмін представив у Раді проєкт держбюджету-2021, нардепи від різних фракцій та груп розкритикували документ, назвавши його, зокрема, “утопією” і “катастрофою” і заявили про необхідність доопрацювання.

Зокрема, нардеп від “За майбутнє” Антон Поляков заявив, що його група не підтримуватиме бюджет та вважає його провальним.

У “ЄС” також розкритикували збільшення на 1 млрд грн видатків на Державне управління справами та забезпечення діяльності Офісу президента при зниженні видатків на субсидії.

“Це жах, це катастрофа. Це бюджет епохи хамства до власних громадян”, – заявив нардеп від “Європейської солідарності” Олексій Гончаренко.

Нардеп від ОПЗЖ Олександр Колтунович назвав бюджет-2021 бюджетом “фінансових спекулянтів”. Він розкритикував наявність 702 млрд грн запозичень у дохідній частині бюджету.

Голова фінкомітету ВР Данило Гетманцев також розкритикував проєкт держбюджету-2021.

“Жоден бюджет ВР ніколи не зустрічала оплесками. Але так сумно було рідко. Перед урядом стояло надскладне завдання в умовах коронакризи розробити фінплан на 2021 рік. Можливо, саме складність завдання призвела до такої кількості питань від усіх фракцій”, – заявив Гетманцев.

За його словами, без “математичних маніпуляцій” видатки на медицину збільшили лише на 0,1% ВВП – до 4,2% ВВП. Це, за словами нардепа, недостатньо для виконання нормативу в 5% ВВП.

Представник “Голосу” Володимир Цабаль заявив, що оцінити бюджет “ніяк не можна”, бо нема програми уряду.

“Цей уряд вирішив – давайте ми зараз наберемо кредитів, щоб майбутні покоління віддавали гроші, щоб у 2022-2023 “розгрібали” інші”, – підкреслив Цабаль.

“Такий бюджет зараз ми розглядати не можемо”, – сказав він.

Водночас нардеп від “Батьківщини” Андрій Ніколаєнко назвав бюджет-2021 “можливістю розвитку силовиків і влади, а не бізнесу і громадян”.

“Цей бюджет – утопія. “Батьківщина” не буде за це голосувати”, – сказав Ніколаєнко.

Представник групи “Довіра” Павло Бакунець заявив, що дефіцит бюджету є надмірним.

У заключному слові голова Мінфіну Сергій Марченко подякував за критику і пропозиції та заявив про готовність до діалогу і дискусій.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua