0 800 307 555
0 800 307 555

Невиплата "Нафтогазом" премій за перемогу над "Газпромом" зумовила карантинні обмеження зарплат - Вітренко


Невиплата "Нафтогазом" премій за перемогу над "Газпромом" зумовила карантинні обмеження зарплат - Вітренко

Введення карантинного обмеження на виплату зарплат у держкомпаніях в розмірі 10 мінзарплат стало одним з наслідків відмови НАК “Нафтогаз України” і його наглядової ради виконати умови трудових контрактів і виплатити премію за виграш у Стокгольмському арбітражі $2,9 млрд у “Газпрому”, вважає екс-виконавчий директор НАК Юрій Вітренко – один з одержувачів цієї премії.

“Не хочу зловтішатися, але коли ви уряду казали, що йдете назустріч їхнім політичним побажанням, не будете виплачувати чесно зароблені гроші і будете порушувати українське законодавство щодо виплати заробітної плати, ви не думали, що наступними будете ви?” – сказав Вітренко на організованій асоціацією ПАКУ в четвер дискусії.

Він додав, що це стосується всіх наглядових рад держкомпаній, який в той момент також проігнорували цю ситуацію і відмовилися проявити корпоративну солідарність, а також уряду реформаторів Олексія Гончарука з міністром економіки Тимофієм Миловановим, які писали лист про невиплату цієї премії через складну політичну ситуацію.

“Наглядові ради через постійні політичні компроміси замість того, щоб працювати чесно, прислухалися до уряду, і тепер опинилися в такій ситуації, коли уряд, розбещений таким взаєморозумінням з боку наглядових рад, каже: хлопці, так тепер ви зрозумієте нашу політичну ситуацію і будете працювати безкоштовно або за якісь малі гроші”, – констатував Вітренко.

За його словами, навіть після введених карантинних обмежень на зарплати наглядові ради продовжують займати пасивну позицію, хоча повинні бути стовпами корпоративного управління і могли б, зокрема, оскаржити це обмеження в суді.

“Їх це влаштовує. Це підтверджує тезу, що більшість наглядових рад – це ширми”, – вважає екс-виконавчий директор НАК “Нафтогаз України”.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua