0 800 307 555
0 800 307 555

Зниження ПДВ для аграріїв збільшить кількість платників податків і суми податків, - експерт


Зниження ПДВ для аграріїв збільшить кількість платників податків і суми податків, - експерт

Зниження ставки ПДВ для виробників сільгосппродукції неминуче призведе до легалізації розрахунків і доходів. Верховній Раді залишилося лише ухвалити відповідний законопроєкт.

Про це пише UNN з посиланням на економіста інвестиційного департаменту FAO Андрія Ярмака.

Багато країн ЄС зберігають досить низькі ставки ПДВ – на рівні 7-11%. При цьому дотують сільське господарство і у зв’язку з кризою надають виробникам додаткові податкові преференції. Наприклад, уряд Німеччини знизив ПДВ з 19% до 16% на всі товари строком на пів року — до грудня 2020 року. Таким чином в країні намагаються стимулювати споживання і підтримати галузі, які найбільше постраждали від пандемії.

У Латвії з початку 2018 року триває податковий експеримент для виробників сільгосппродукції — ставку ПДВ знизили з 21% до 5%. Вже за перші пів року кількість платників податків збільшилася на 4%, а оборот грошей в овочівництві і плодівництві — на 9%. Такий режим діє до кінця 2020 року. На думку економіста інвестиційного департаменту FAO Андрія Ярмака, зниження ставки ПДВ стимулює детінізацію агровиробництва: “Легалізація розрахунків і доходів істотно спростить ведення бізнесу і знизить його ризики. Крім того, спроститься доступ до фінансування”.

Відповідний законопроєкт зареєстрований у Верховній Раді. Українські аграрії та профільні асоціації неодноразово закликали депутатів прискорити його розгляд.

Зокрема, закон № 3656 пропонує знизити ПДВ з 20% до 14% на велику рогату худобу і живих свиней, незбиране молоко, пшеницю, жито, ячмінь, овес, кукурудзу, соєві боби, цукровий буряк, насіння льону, суріпки, ріпаку, соняшнику, насіння і плоди інших олійних культур.

Очікується, що законопроєкт стимулюватиме детінізацію АПК, створить рівні податкові умови для агровиробників, дозволить їм збільшити витрати на оновлення техніки та розвиток господарств. Цей крок покликаний дещо компенсувати втрату обігових коштів внаслідок скасування спецрежиму ПДВ у 2017 році.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Аграрний ринок
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua