0 800 307 555
0 800 307 555

ICU дали прогноз курсу гривні до кінця 2020 року


ICU дали прогноз курсу гривні до кінця 2020 року

Гривня девальвує до 29-30 грн/$ на кінець 2020 року, а до кінця 2021-го складе 29,5-30,5 грн/$, прогнозує керівник підрозділу ICU з фінансового аналізу Олександр Мартиненко.

“Ми очікуємо на кінець року прогноз в межах діапазону 29-30 грн/$. Гаступного року поступове м’яке ослаблення гривні продовжиться”, – сказав він під час онлайн-презентації оновлених економічних прогнозів групи у вівторок.

“Ми спостерігали жваву риторику щодо курсу, про те, як він, на думку деяких аналітиків, оглядачів і навіть членів уряду, повинен допомагати виконувати бюджет, підтримувати експортерів. Відповідно сформувалися серйозні негативні очікування подальшого ослаблення гривні. І зараз вони, на наш погляд, продовжують “висіти” певним тягарем на обмінному курсі”, – пояснив Мартиненко.

Це, а також очікуване зростання дефіциту балансу поточного рахунку, буде створювати тиск на обмінний курс, підсумував експерт.

На ослаблення курсу в 2021 році зіграє погіршення торгових позицій України, однак підтримку курсу і платіжного балансу надаватимуть кошти від міжнародних кредиторів і приплив інвестицій, вважає Мартиненко.

Що стосується поточного рахунку, то ICU поліпшила його прогноз в 2020 році до $6,2 млрд, або 4,2% ВВП.

Як пояснив Мартиненко, скорочення попиту на імпорт, обмеження подорожей і зниження виплат інвестиційного доходу виявилися сильнішими від очікуваних, проте грошові перекази були досить стійкими.

🎬 Дізнавайтесь першими про валютні коливання на Youtube-каналі Finance.ua 🤑

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua